Перейти до основного змісту
У Херсоні є єдина патронатна сім'я. Як подружжя прийшло до цього рішення

У Херсоні є єдина патронатна сім'я. Як подружжя прийшло до цього рішення

У Херсоні є єдина патронатна сім'я. Як подружжя прийшло до цього рішення
. Фото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

В Антонівці мешкає родина Новокщенових. За словами начальниці служби у справах дітей Дніпровського району Дар’ї Антоненко, вони - поки єдині у Херсоні, хто став патронатною сім’єю.

Тамара раніше працювала бухгалтеркою, потім потрапила під скорочення. Думки про те, щоб допомагати дітям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, каже жінка, були давно.

"Я потрапила до центру зайнятості, побачила там банер. Я і раніше знала про те, що є патронатне виховання і в мене защемило душу. Тому, коли побачила цей плакат, я подумала, що в мене саме усі обставини складаються так, що я можу піти в цьому напрямку", - говорить Тамара Новокщенова.

Перший хлопчик потрапив до них у родину 2 роки тому. Прожив 7 місяців і тепер у родині опікунів. Наразі у патронатній родині проживає 15-річна дівчина. Сюди Віола потрапила з родини опікунів. Про своє життя «до» говорити не хоче. А в родині Тамари і Сергія мешкає трохи більше ніж рік.

"Першого дня плакала дуже, бо нова родина, нічого не знала, а потім нормально. Ми познайомилися і все стало добре. Ми з Тамарою готували влітку часто, ходили гуляти, їздили в театр дивитися виставу", - говорить дівчинка.

Незабаром дівчина повертається до своєї біологічної матері, яка поновила свої права на дитину. Тамара розповідає, найскладніше для неї - знати про те, через що іноді доводиться проходити дітям у своїх родинах.

"Для мене це - паралельний вимір. Наприклад, Віола розповідає про такі події в житті, про які я раніше не чула, наприклад поведінка в деяких ситуаціях. Трохи важко, коли ти регулярно з цим стикаєшся і пропускаєш через себе. Але я спілкуюся і з опікуном, і з мамою Віоли, куди вона повертається", - каже Тамара.

Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування, розказує Дар’я Антоненко. Діти можуть перебувати у такій родині до шести місяців. Патронатні батьки протягом цього часу займаються вихованням, доглядом та реабілітацією дитини.

"Це може бути звернення батьків, які опинилися у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. Звертаються із проханням допомогти їм, наприклад тимчасово влаштувати дитину, яка буде під наглядом, поки вони вирішують свої проблеми", - каже Дар'я Антоненко.

Головне завдання служби - діяти на користь інтересів дитини і, якщо це можливо, повернути її у біологічну родину. Якщо ж сім’я не налагодить свій побут, дитину віддають під опіку або у прийомну родину, - розказала Дар’я Антоненко.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Топ дня

Вибір редакції

На початок