Відтепер абонентам Херсонської ТЕЦ приходять дві платіжки. Перша – оплата за теплопостачання, друга – абонентське обслуговування. Останню платіжку отримують і ті, хто має автономне опалення. За що платитимуть херсонці і скільки з’ясовувало Суспільне.
Пенсіонерка Ганна Руденко платіжки за листопад ще не отримала і чекає їх з острахом. Розказує, приголомшена тим, що має ще й оплачувати абонентське обслуговування.
"А з чого я буду оплачувати? Ось у мене буде субсидія і пенсія. Перше, на що я витрачаю гроші, – це ліки. Без них я не зможу ходити. А друге – я маю щось їсти. Ціни які?! Мені просто не вистачить. Заборгованості у мене немає. Обов’язково сплачую комунальні послуги. Економлю на продуктах. Купую макарони й хліб. Без боргів у мене зараз, а як буде далі, я не знаю", - каже Ганна Руденко.
Втім і на субсидію не варто розраховувати, каже пенсіонерка. Минулого року це було 400 грн, зараз підвищили на 200. Ще один приємний бонус, розказує Ганна Олександрівна, два місяці отримує 400 грн як пенсіонерка віком від 75 років.
"100 грн. за воду сплачую, 60 світло, за газ 110 грн. плюс транспортування, за квартиру 150. Виходить 400 грн. Це така сума влітку виходить. А ще плюс опалення. Я не знаю скільки воно зараз буде. Минулого року було 1 300 грн. Це вже виходить 1700 і це однокімнатна квартира", - каже жінка.
Платіжки почали приходити не тільки тим, хто користується централізованим опаленням, розказує голова ОСББ Оксана Ізмайлова. Сплачуватимуть і ті, у кого автономне опалення. Вони мають заплатити за внутрішньобудинкову систему. Проблема ще й у тому, що у мешканців з автономним опаленням навіть договорів немає з ТЕЦ, а рахунки приходять. Люди вже понад 10 років не користуються їхніми послугами.
"Ті хто, має автономне опалення, будуть сплачувати за тепловтрати. Чомусь ТЕЦ визначило їх, як 15 %. З тих гігокалорій, які узяв будинок, 15% сплачуватимуть автономники. У платіжках, які вже почали отримувати люди, не вказана площа, а лише гігакалорія і сума - це від 90 грн. За одну гігакалорію в платіжки написано 2 грн. 15 копійок. Як можна віднестися до цього рахунку?", - каже Ізмайлова.
Що таке абонентська плата і що туди входить головам ОСББ роз’яснює начальник служби збуту теплової енергії та енергонагляду Олександр Демченко. Сплачуватимуть її щомісяця протягом року усі абоненти, які мають індивідуальні договори з підприємством. До абонплати входить декілька позицій, каже Олександр Демченко.
Уникнути абонплати можливо, якщо мешканці укладуть колективний договір з ТЕЦ.
Не активне і запізніле роз’яснення спричинило непорозуміння і обурення абонентів, говорить голова ОСББ Людмила Чайка. Фахівці ТЕЦ детально не розказали, що таке колективний та індивідуальний договори і що за цим стоїть? Уникнути абонплати можливо, якщо мешканці укладуть колективний договір, говорить Людмила Чайка.
"У разі, якщо будинок обирає колективний договір, абонентування буде здійснюватися керівництвом ОСББ. Наприклад, на 100 кв. це - 3 500 грн. щомісяця з будинку. Якщо ми домовляємося з бухгалтером і вона це робить на 300-500 грн. Це ж суттєва економія. З однієї квартири буде 3 грн. Є різниця або 3, або 5", - каже Чайка.
На сьогодні, розказує Людмила Чайка, мешканці двох будинків із її трьох вирішили укласти договір з теплопостачальною компанією.
Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон
Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber