У Херсоні помер народний артист України Харіс Ширінський

У Херсоні помер народний артист України Харіс Ширінський

У Херсоні помер народний артист України Харіс Ширінський
. Архів Херсонського державного університету

1 грудня на робочому місці у Херсонському державному університеті помер співак, народний артист України Харіс Ширінський. Бригада медиків, яку викликали для надання невідкладної допомоги, лише констатувала смерть.

Суспільному цю інформацію підтвердили у Херсонському державному університеті.

"Я хочу сказати, що це величезна втрата для Херсонщини й для України, бо цю людину, співака, прекрасного викладача вокалу знали. Від нього вийшло багато студентів. Я його дуже давно знаю, він дійсно талановита людина, патріотична, яскрава. Нам буде його не вистачати", - сказала начальниця міського управління культури Світлана Думинська.

"Харіс Ганеєвич - талановитий викладач, професор. Він шукав свої особливості у викладанні, у нього була своя технологія, свої методики розробляв. Харіс Ганеєвич займався концертною діяльністю. Постійно співпрацював з симфонічним оркестром університету, займався концертною діяльністю, був членом журі різноманітних фестивалів, всеукраїнських конкурсів. Це професіонал високого рівня", - сказав декан факультету культури й мистецтв Херсонського державного університету Микола Левченко.

Що відомо:

  • Харіс Ганеєвич Ширінський народився 1949 року в м. Лозовій Харківської області у багатодітній родині.
  • Після закінчення вокального відділу Харківського інституту мистецтв ім. І. Котляревського працював солістом оперної студії
  • З 1978 по 1982 роки – соліст-вокаліст Ворошиловоградської обласної філармонії.
  • З 1982 року – соліст Херсонської філармонії та викладач Херсонського музичного училища.
  • З 2013 року - професор кафедри музичного мистецтва Херсонського державного університету (працював в університеті з 2010 року).
  • За роки творчої діяльності декілька разів брав участь у Всесоюзному конкурсі ім. М. Глінки, а 1979 року отримав диплом лауреата конкурсу. За роки праці в Херсонській обласній філармонії з гастролями об’їздив усю Україну.
  • 4 січня 1995 р. Харісу Ширінському присвоїли звання «Заслужений артист України», а 30 листопада 2009 р. - «Народний артист України». Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок