У Херсоні відбувся Феміністичний марш, приурочений до Міжнародного жіночого дня. У ньому взяли участь представники різних організацій, не обійшлося й без провокацій.
На площу Свободи, де було анонсовано початок заходу, поліція прибула за годину. Згодом почали підходити й учасники заходу та їх противники. І ті, й інші принесли з собою плакати.
Противниця Феміністичного маршу Інна Усачова пояснює, чому вона опонує заходу:
"Зараз відбувається на площі підміна понять. Нібито цей марш присвячений 8 березня. Я – жінка, очолюю чоловічу організацію Добровільна народна дружина «Самооборона Херсона» з 2015-го року. Якщо в мене і здійснюються якісь утиски, то вони через висвітлення проблемних питань, а також у зв’язку із питаннями, пов’язаними з російською агресією. Я не відчуваю якоїсь гендерної нерівності".
Стартував марш, як і анонсували, о 12-й годині. Для того, аби під час ходи не відбулося сутичок, поліція оточила учасників кільцем.
На час Феміністичного маршу рух транспорту в місті частково перекрили.
Віктор Булка бере участь в марші, бо вимагає захисту прав жінок із інвалідністю:
"Права жінок і дівчат з інвалідністю теж дуже важливі. Їхній голос теж має бути почутий, тому що вони так само мають право брати участь у політичних рішеннях, у змінах держави, брати участь у громаді. І не бути обмежені, без будь-якої дискримінації. Тобто, їх права мають бути захищені на рівні з усіма. І вони мають право брати участь і бути обраними до органів влади".
Ольга Нестеренко – бібліотекарка. Вона долучилась до маршу, бо виступає проти закриття бібліотек:
«Херсонські бібліотеки зараз хочуть скоротити, хочуть скоротити працівників. Більше 70-ти жінок просто опиняться на вулиці. Це порушення прав, прав жінок. (підрізати ЗА можливості) І взагалі я за рівноправ’ячоловіків і жінок. Повинні бути рівні права. Тому я тут».
Одна зі співорганізаторок маршу Марина Усманова говорить, за що вийшла вона:
"Знову, як і чотири роки тому, ми виходимо за ратифікацію Стамбульської конвеції ,яка не ратифікується в Україні вже одинадцять років, хоча одинадцять років тому була підписана Україною офіційно. Також ми виходимо за жіночі права, за трудові права, за рівні можливості, проти насильства над жінкою, проти жіночого безробіття, проти звільнення жінок".
Маршрут ходи – від площі Свободи проспектом Ушакова, вулицею Перекопською до кіноконцертної зали "Ювілейний". Тут учасники сіли в автобус й рушили на інші заходи, заплановані у місті до Міжнародного жіночого дня.
Олександр Говорун, начальник Херсонського відділу поліції:
"У місті Херсоні проходив масовий захід "Феміністична хода". Для забезпечення публічної безпеки була задіяна достатня кількість поліцейських, які повністю забезпечили публічну безпеку під час проведення заходу. Тепер ми можемо сказати, що в заході взяло участь близько 50-60-ти громадян. Це переважно жінки. Громадяни, які спостерігали, скажімо так, за цим заходом, також були присутні під час проведення заходу, але якихось порушень публічної безпеки допущено не було".
Олександр Карпенко, прессекретар загону швидкого реагування "ВЛАД" Товариства Червого Хреста України:
"Жодних звернень за сьогодні (8-го березня - ред.) не було, все пройшло мирно. Ми відчергували без будь-яких ексцесів".
Ілля Контішев, Владислав Купрєєв.