Додаткові 7 годин до подорожі: поки їх аеропорт ремонтують, херсонці літають із сусіднього

Додаткові 7 годин до подорожі: поки їх аеропорт ремонтують, херсонці літають із сусіднього

Додаткові 7 годин до подорожі: поки їх аеропорт ремонтують, херсонці літають із сусіднього
. Суспільне Херсон

Злітно-посадкова смуга у херсонському аеропорту, реконструкція якої почалася 20 вересня, готова на 65 відсотків. Тимчасова перерва у роботі аеропорту вплинула на подорожувальників з Херсона.

Директорка однієї з туристичних агенцій Тетяна Новосадова говорить, є певні незручності для херсонців, які планують авіаперельоти.

"Є певний момент дискомфорту, пов`язаний із тим, що зараз всі чартерні рейси здійснюються з Одеського аеропорту. Це забирає додатковий час у туристів. Якщо раніше з Херсона ви летіли рейсом, скажімо, об 11-й, до аеропорту треба було приїхати о 9-й. То зараз всі трансферні автобуси забирають туристів з Херсона за 7 годин до вильоту", - розповіла Тетяна.

Реконструкцію проводить одеська компанія "Автомагістраль Південь", яка виграла тендер на проведення цих робіт. Загальна вартість ремонту - 440 млн грн, сказав Анатолій Ткач.

"Близько 40 одиниць техніки задіяні щодня в аеропорту. Роботи не припиняються ні на день. Звозиться асфальт, пісок з Миколаївського кар`єру. Його якість більше підходить. Привозиться щебінь, асфальт - два Каховських заводи залучені. Щодня будівельні роботи просуваються", - говорить заступник директора херсонського аеропорту.

Зараз на основній ділянці злітно-посадкової смуги укладений фінішний 3-й шар асфальту загальною висотою 23 см, говорить Анатолій Ткач. На інших двох ділянках вирили котлован, вклали щебінь і 1-й з 2-х рівнів асфальту, додає заступник директора. Смугу подовжили на 100 метрів і зараз її довжина – 2 600 метрів. За його словами, ще відбувається розширення на 3 метри - злітно-посадкова смуга буде 45 метрів, тому з обох боків смуги йде розширення.

Після завершення реконструкції злітно-посадкової смуги та перевірки виконаних робіт встановлять світло-сигнальна систему за 48 млн грн. Це фінансує обласний бюджет, розказав голова херсонської облради Олександр Самойленко.

"Ми дуже сподіваємось, якщо погодні умови не будуть заважати, то до 15 грудня вся техніка вже вийде з цього об`єкту. Буде встановлено світло-сигнальну систему і станом на 1 січня ми вийдемо на сертифікацію аеропорту за міжнародними стандартами. Ми сподіваємось, що до 15 січня пройдемо цю сертифікацію. Будемо ставити на кінець січня перші вильоти з відновленого аеропорту", - каже Олександр Самойленко.

Злітно-посадкова смуга з 1980 року не ремонтувалась капітально, тому ця реконструкція була вкрай необхідна, крім того, змін вимагають і міжнародні стандарти, сказав заступник директора аеропорту.

Читайте також

  • Херсонський аеропорт введуть в експлуатацію до кінця поточного року

Що відомо:

  • У вересні аеропорт Херсон закрився на реконструкцію. Реконструкція дозволить збільшити спроможність смуги. Херсонський аеропорт зможе приймати від 10 до 15 рейсів за добу.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок