У Херсоні досі не опалюються школи, які обслуговує ТЕЦ

У Херсоні досі не опалюються школи, які обслуговує ТЕЦ

У Херсоні досі не опалюються школи, які обслуговує ТЕЦ
. Фото: Аліна Олефір/Суспільне. Херсон

Понад 65% шкіл обласного центру розпочали опалювальний сезон. У класах там вище 20 градусів тепла. 12 шкіл та 13 садочків у Херсоні й досі без тепла. Там обігріваються електроприладами.

На термометрі - майже 24 градуси тепла і деякі учні у футболках. Індивідуальне опалення у 14-ій школі, розказує директорка закладу Оксана Герасимова, зробили 6 років тому. Відтоді у школі можуть самостійно підключати опалення та регулювати температурний режим.

"Перший корпус, де навчаються окремо перші класи, там осучаснена опалювальна система, яка дозволяє координувати тепловий режим. Температуру ми постійно регулюємо і це дає можливість заощаджувати ті ліміти, в які ми маємо вкластися", - каже директорка Херсонської гімназії №14 Оксана Герасимова.

Індивідуальне опалення у 24-ій школі з 2013 року, розказує заступниця директора Валентина Соколова. У котельні встановлені 5 котлів, які навіть при дуже низьких температурах на вулиці забезпечують теплопостачання в усі класи.

"В цей момент 3 котли працюють, бо на дворі ще не так холодно, коли буде холодно, ми підключаємо 5 котлів", - каже Соколова.

12 шкіл та 13 садочків у Херсоні мають централізоване опалення, розказує начальниця міського управління освіти Наталя Журженко. В цих закладах скорочені за часом уроки, для обігріву використовують електричні опалювальні прилади.

"На сьогодні 42 школи та 54 садочки підключені до опалення. Поки трохи відстають заклади, підключені від ТЕЦ, але сподіваємося, що найближчим часом питання буде вирішене", - розказала Журженко.

Наступного року, каже Наталя Журженко, питання опалення будуть вирішувати. У закладах встановлюватимуть індивідуальні котельні або сонячні батареї.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок