У херсонському аеропорту розпочалась реконструкція

У херсонському аеропорту розпочалась реконструкція

У херсонському аеропорту розпочалась реконструкція
. Суспільне Херсон

Аеропорт "Херсон" закрився на ремонт. Тут розпочались роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги.

Директор летовища Віталій Кучерук каже, що роботи вже розпочалися, бригади працюють у дві зміни. Наразі знімають плити та проводять фрезерування усієї поверхні. Цю злітно-посадкову смугу встановили 1979 року, говорить Віталій Кучерук. Відтоді капітального ремонту не було. І зараз ця смуга за технічними параметрами не може приймати деякі літаки як класу С - це до 200 пасажирів і літаки класу Д до 350 пасажирів.

Реконструкція дозволить збільшити спроможність смуги. Херсонський аеропорт зможе приймати від 10 до 15 рейсів за добу. Замовником ремонту є обласна державна адміністрація. Тендери проводив саме обласний департамент інфраструктури. Роман Діденко говорить, щорічно в обласному бюджеті передбачали близько 2 мільйонів гривень на проведення ремонту злітно-посадкової смуги та експлуатаційного її утримання. Однак цього недостатньо для розвитку аеропорту. Тому і долучилися до держаної програми. Загальна вартість проєкту відповідно до тендеру - 440 мільйонів гривень. Зокрема, 4,5 мільйони витратили з обласного бюджету, говорить директор обласного департаменту інфраструктури Роман Діденко.

"У вересні вже виділено з державного бюджету в рамках цієї програми 40 мільйонів гривень. Найближчим часом очікуємо ще 320 мільйонів гривень. Ця злітно-посадкова смуга в експлуатації понад 35 років і за цей час капітально не ремонтувалася. За рахунок коштів обласного бюджету та власних коштів аеропорту на початку 2021 року розроблено проєктно-кошторисну документацію", - каже Роман Діденко.

По завершенні реконструкції, каже Віталій Кучерук, замінять світло-сигнальну систему, що дозволить приймати літаки за несприятливих погодних умов. Роботи з реконструкції аеропорту планують закінчити до кінця грудня цього року.

Читайте також

  • Херсонський аеропорт з вересня планують закрити на реконструкцію
На початок