"Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї

"Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї

"Херсонський хронограф": таку експозицію відкрили у краєзнавчому музеї
. Суспільне Херсон

У Херсонському краєзнавчому музеї відкрита нова експозиція. Херсонський хронограф – моменти, зафіксовані музейниками за останні три десятиліття.

Науковий співробітник краєзнавчого музею Андрій Микитюк, розказав, що центральна інсталяція означає висловлювання, голос народу.

"Коли якісь були моменти, коли люди виходили на майдан. Їх завжди супроводжували: мікрофон, гітара, пісні, спілкування. І цей невеличкий символ висловлювання думки народу, якщо виникає в цьому потреба", - каже чоловік.

У краєзнавчому музеї відкрита експозиція "Херсонський хронограф"
Суспільне Херсон

Голос народу був почутий в новітній історії України вперше 1991 року з набуттям незалежності, під час помаранчевої та Революції гідності. Війна на Сході, пандемія COVID-19, перехід в онлайн. Для музейників історія пишеться вже сьогодні.

"Музейники живуть якоюсь мірою минулим і споглядають минуле, оскільки треба всі ці речі зібрати, щоб відобразити цю епоху. А головне – що, от людина пережила, вона все пам’ятає і намагається вкласти своє відчуття, оцю атмосферу епохи зберегти. І тому ми споглядаємо у минуле.Але нам потрібно також дивитися і в сучасне. І трішки заглядати в майбутнє. Щоб не виникло так – виходиш з музею – о, а тут все змінилося. Наприклад, в ситуації з коронавірусом. Коли був карантин, я мимоволі думав, а як це буде відображено в експозиції, коли ми будемо її робити. Це були ще тільки перші тижні карантину, а уже вже якось думка працювала, що можна було зібрати, що можна предоставити та яким чином це подати", - говорить науковий співробітник музею Андрій Микитюк.

У краєзнавчому музеї відкрита експозиція "Херсонський хронограф"
Суспільне Херсон

Часопис починається з витоків державотворення: гетьманської України Богдана Хмельницького і до часів Української народної республіки. Ілюстрації козацької доби підтверджені артефактами двох Січей, що розташовувались на території нинішньої області. І часи незалежності – матеріалів дуже багато завдяки технологіям. Перші гаджети найбільше зацікавлюють покоління 2000-х.

"Україна – моя рідна держава, і мені цікаво все знати про її історію. І про те, які предмети були притаманні, про експонати. Мене зацікавили найбільше старі телефони, бо зараз ми користуємося вже смартфонами, айфонами. І ми вже так звикли до цього, а ці кнопочні старі, це не мій час. Це було раніше. За моїх батьків, за 90-х років, але це цікаво побачити", - розповідає відвідувачка виставки Вікторія Бачинська.

У краєзнавчому музеї відкрита експозиція "Херсонський хронограф"
Суспільне Херсон

Музейники працюють як хронограф – записують час з короткими інтервалами. Цією постійною експозицією планують знайомити херсонців з політичними, економічними, соціальними процесами, які відбувались і зараз тривають у незалежній державі.

Олена Ліщенко

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок