У Херсоні студенти спеціальності "Спеціальна освіта" спілкувалися з дітьми з інвалідністю

У Херсоні студенти спеціальності "Спеціальна освіта" спілкувалися з дітьми з інвалідністю

У Херсоні студенти спеціальності "Спеціальна освіта" спілкувалися з дітьми з інвалідністю
. Суспільне Херсон

Творчий проєкт "Краса без обмежень" представили в Херсонському державному університеті. У подальшому планують проводити теоретичні та практичні заходи, аби студенти, які працюватимуть в інклюзивних класах мали можливість поспілкуватися із дітьми з інвалідністю та їх батьками.

Презентація – перший крок у спільній роботі – розказала його ініціаторка Марина Колокот.

Танці, пісні та виставка фотографій у холі державного університету – так розпочалася спільна робота закладу із родинами, де виховуються діти з інвалідністю. Державний університет, говорить, ініціаторка проєкту "Краса без обмежень" Марина Колокот, обрали не випадково:

"Саме від вчителів, які будуть працювати з дітками нормотипічними і з їх батьками, буде залежати ставлення до таких дітей. Нам дуже хочеться показати у роботі, завдяки таким фотографіям, завдяки цим виступам, що це за діти, показати тим вчителям, які завтра наберуть початкові класи і будуть навчати дітей, ніхто не знає, який клас стане інклюзивним".

Андрій – один з учасників соціального проєкту "Краса без обмежень". Його мама – Ольга Рязанова каже, перші два роки він навчався у класі, потім, оскільки Андрій не витримав навантаження, йому визначили індивідуальну форму навчання.

Ольга Рязанова, мама дитини з інвалідністю:

"Мій син Андрій навчається у 8 класі НВК 48 на індивідуальній формі навчання, тобто ми не ходимо у масовий клас, у нас є індивідуальна програма, яку складає наш вчитель і підлаштовує під його можливості. Цього трішечки недостатньо для нього. В мене дитина дуже соціальна, вона дуже полюбляє спілкуватися з дітьми. На мій погляд найкраще було б створити інтегровані класи, коли в масовій школі є класи, де навчаються дітки інклюзивні, вони навчаються за своєю програмою, але вони перебувають у школі".

В індивідуальній формі Андрію викладають усі загальні предмети, однак у більш доступній формі – говорить його мама.

Ольга Рязанова, мама дитини з інвалідністю:

"У нас є предмети: математика, українська мова, історія, географія, в нас є такі предмети, як хімія та фізика, але це не так, як навчають у звичайній школі, це на побутовому рівні".

Альвіна Єлік навчається на четвертому курсі Херсонського державного університету, її спеціальність – "Спеціальна освіта". Тут, розповідає студентка, їх навчають методикам корекційної роботи, знайомлять з особливостями роботи із дітьми з інвалідністю.

"Нас навчають саме працювати із такими дітьми, з особливими освітніми потребами. Це не тільки робота в інклюзивних класах, це і робота в центрах реабілітації, де перебувають такі діти, в лікарнях, медичних установах".

Альвіна наразі має досвід роботи із дітьми з особливими освітніми потребами. Зізнається, практика відрізняється від теорії, тому такі спільні заходи, де можливе безпосереднє спілкування з дітьми та їх батьками, потрібні.

Аліна Олефір, Олександр Шепель.

На початок