На Херсонщині до білозерських донорів кров приїхала брати виїзна бригада медиків

На Херсонщині до білозерських донорів кров приїхала брати виїзна бригада медиків

На Херсонщині до білозерських донорів кров приїхала брати виїзна бригада медиків
. Суспільне Херсон

Донорами крові стали жителі селища Білозерка, що під Херсоном. Виїзна бригада центру служби крові провела там плановий забір донорської крові.

Фізіотерапевтичне відділення Білозерської центральної районної лікарні облаштували для забору донорської крові. Один раз на два місяці у Білозерці працює виїзна бригада центру служби крові, розповідає керівник виїзної бригади центру служби крові Олег Мошковський. До процедури залучаються шість членів бригади:

"Ця процедура відбувається так: спочатку реєструється донор, заводиться на нього картка донора, потім цей донор іде до лаборанта, лаборант визначає групу крові та гемоглобін, після чого цей донор направляється до лікаря-терапевта, лікар проводить ознайомлення з анамнезом і дає допуск на кроводачу".

Тетяна Коробиненко, прийшла здати кров:

"Кров здаю систематично, вже років п'ять. Вперше, коли потрібна була допомога подрузі, пішла здала кров, а тоді вже почала систематично".

Лариса Шавиріна працює в Білозерській селищній раді, говорить, що не пам’ятає, коли вперше стала донором:

"Як тільки запрошують, обов’язково долучаюся. Я вважаю, що це наша позиція, в мене 3 група, негативний резус, тому намагаюся здавати, може комусь допоможе".

Поряд із нею секретар селищної ради. Вперше, каже Євген Шепель, донором став, коли побачив у соціальній мережі пост про те, що дитині потрібна допомога. Відтоді, коли у Білозерці працює виїзна бригада, постійно долучається до здачі крові:

"В Фейсбуці прочитав пост про те, що дитині потрібна кров, поїхав, здав. Після того, кілька разів ще дзвонили з проханням ще комусь допомогти. Я думаю, що кожному з нас потрібно своїм прикладом заохочувати якомога більше населення. Цю інформацію про те, скільки і хто тут був потрібно розповсюджувати, бо кожна крапля нашої крові може врятувати чиєсь життя".

Виїзна бригада центру служби крові працює у Білозерській центральній районній лікарні. За перші дві години роботи, донорами стали десятеро людей.

У лікарні, говорить головний лікар Білозерської центральної районної лікарні Дмитро Доманський, функціонують кілька відділень, які постійно потребують компонентів донорської крові, тому до таких заходів долучаються і самі медики.

"Наші працівники долучаються до цієї акції, зранку були вже на пункті здачі крові. Два-три рази на тиждень нам необхідна донорська кров".

Протягом чотирьох годин роботи виїзної бригади до здачі донорської крові долучилися близько 20-ти людей.

Аліна Олефір, Олександр Шепель.

На початок