Перший з трьох муралів в Україні про критичне мислення відкрили на Херсонщині

Перший з трьох муралів в Україні про критичне мислення відкрили на Херсонщині

Перший з трьох муралів в Україні про критичне мислення відкрили на Херсонщині
.

Мурал про критичне мислення відкрили у Каховці. Його автор- художник Сергій Радченко. Каховка- перше місто із трьох, де з’являться подібні арт—об’єкти. Їх мета – привернути увагу до боротьби з дезінформацією.

10 днів роботи і на будівлі каховського відділу освіти, яка на території стадіону, намальований мурал. Створений він у межах міжнародного проєкту ARTIFAKE, який популяризує медіаграмотність і критичне мислення нестандартно і креативно за допомоги стріт-арту, говорить проєктна менеджерка громадської організації "Інтерньюз-Україна" Олександра Панова.

"Ми намагаємося через такі творчі і інноваційні підходи говорити про інформацію. Ми обрали мурал як медіум, як щось велике, коли йдеш вулицею і вам 100% кинеться в око. Каховчанин зацікавиться цим муралом і зможе більше дізнатися щось для себе", - говорить Олександра.

Над арт-об’єктом працював художник зі Львова Сергій Радкевич. На 70 кв. метрах зображені рука, вежі з герба Каховки та око. У цьому муралі, говорить автор, поєднав символи міста та критичного мислення.

"Найважливіша була річ – те, що це мав бути художній твір, а не просто плакатне мистецтво, де пояснюється про місто і критичне мислення. Ми розуміли, що треба було створити і художній витвір одночасно з відповіддю на завдання, поставлене проєктом. Головне завдання було ще створити складний мурал. Де буде інформаційний мурал, де будуть закодовані інформаційні речі? Глядач має напрягтися і розвʼязати цей ребус. Хоча є деякі підказки, але все ж таки ти маєш ці речі розвʼязати", - каже художник.

Подивитися роботу колеги прийшов каховчанин Максим Кільдеров.

"Робота колеги мені дуже сподобалася. Спершу я побачив ескіз малюнка. Ескіз мені сподобався так середньо. Але коли я побачив це наживо, коли він майже був намальований, мене цей малюнок вразив. А ще коли дізнався про сенс, який Сергій вкладає у цю роботу, я зрозумів, що треба ближче познайомитися з художником і більше дізнатися про внутрішній світ автора", - каже Максим Кільдеров.

Максим – автор другого арт-обʼєкту, який будуть малювати у місті Токмак. Його обрали з поміж 20 конкурсантів. Він запропонував декілька ескізів, організатори обрали однин і запропонували його втілити у Запорізькій області.

"Це буде текстововізуальний масив, де будуть фейки і правда. Вони будуть вирізнятися за кольорами. Я спочатку хотів, щоб це було хаотично, але так буде важко сприймати людям", - розказав чоловік.

Олександра Панова розказала, всього у межах проєкту ARTIFAKE створять дев’ять арт-об’єктів в Україні, Польщі та Вірменії по три у кожній країні.

Читайте також:

  • "Кольори життя": херсонці створюють мурал на стіні поблизу школи

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок