Працівники заводу карданних валів у Херсоні вийшли з протестом

Працівники заводу карданних валів у Херсоні вийшли з протестом

Працівники заводу карданних валів у Херсоні вийшли з протестом
. Суспільне Херсон

У Херсоні працівники заводу карданних валів перекривали центральну вулицю - проспект Ушакова. Вони говорять, що підприємство продали за безцінь, а їх тепер не пускають на робочі місця.

Протестувати біля Херсонського заводу карданних валів люди почали о 10-ій годині 4 лютого. В руках у Євгена Гаврилюка - дозвіл на проведення мирної акції протесту. Чоловік розповідає, що працює на заводі багато років. Наразі виконує обов’язки начальника лабораторії, однак протягом двох місяців люди не можуть працювати:

"Мета яка – достукатися до нашого губернатора, оскільки його призначає президент, це його компетенція. Тобто губернатор має наші вимоги передати президентові, щоб з’ясувати, чому Мегеря, який продавав завод за копійки, уникнув правосуддя, чому люди ходять без роботи вже другий місяць. Є в нас влада чи ні? Якщо є, то нехай скажуть своє слово. Коли ми поставили питання новим господарям, для чого ви придбали завод, якщо ж ви його придбали, то вам потрібні працівники, хтось має на цих станках працювати, їх це не цікавить. Тобто, ми вважаємо, що завод придбали для того, щоб його порізати, територію 4 га використати для будівництва розважальних комплексів. А те, що люди без роботи, це нікого не хвилює".

Валентин Безкровний прийшов працювати на завод 1969 року. 14-го січня, розповідає чоловік, коли колектив вийшов на роботу, їм сказали, що на заводі новий керівник:

"Якщо вони цивілізовано придбали цей завод, то чого тоді через паркан перелазили? Прийшли з документами, цивілізовано надали, сказали людям, щоб звільнялися".

"Якщо купили, то купляйте для того, щоб люди працювали, а не щоб порізати на метал. Нам все одно з ким працювати. Дайте нам роботу і ми працюватимемо, тим більше, що робота є і завжди була, зарплату нам видають, замовлення є", - каже шліфувальниця Світлана Верешко.

Від заводу карданних валів його працівники вийшли на проспект Ушакова. Перекриття вулиці тривало близько години. У зв'язку з цим зупинили рух транспорту .

"Людей я підтримую. Незручності є, але що робити", - сказала Ольга Поліщук , яка чекала на громадський транспорт.

Після цього протестувальники повернулись до обласної державної адміністрації. До людей вийшов голова обласної державної адміністрації Юрій Гусєв:

"Сьогодні рішенням суду накладено арешт на майно підприємства. По-друге, поліція встановить охорону і ніхто нічого не вивезе. Давайте завтра зустрінемось о 9-ій біля заводу".

Люди повернулись до заводу. Вони вимагають, щоб їх впустили на територію підприємства. Охорона не пропускає.

"Зараз поліцією ухвалено рішення перекрити всі входи та виходи. Нікому не дамо нічого зруйнувати. Наразі, є рішення на призупинення будь-яких дій. Зараз, ми перевіримо ту організацію, охоронну фірму, яка знаходиться на території підприємства", - розповів тимчасовий виконувач обов'язків заступника начальника національної поліції в Херсонській області Денис Захарченко.

Охоронців, найнятих новим власником, поліцейські забрали до відділку.

Нагадаємо, завод карданних валів у Херсоні співпрацює з Кременчуцьким автозаводом, який випускає КРАЗи, із залізницею, воєнно-оборонним комплексом. Вперше його працівники вийшли на акцію протесту 29 січня, тоді вони після того, як їх не пустили на територію підприємства, пікетували будівлю облдержадміністрацію. Мітингарі створили ініціативну групу для перемовин з представниками влади. Заступник голови ОДА Дмитро Бутрій обіцяв, що вони втрутяться у ситуацію, а в обласному управління Нацполіції порушили кримінальну справу з попередньою кваліфікацією «протидія законній господарській діяльності» .

5-го лютого зранку працівники заводу зустрінуться із Юрієм Гусєвим на території підприємства. Там працюватимуть кореспонденти Суспільного.

Анна Тонг, Ігор Педченко.

На початок