На Херсонщині розпочинається туристичний сезон. Які заповідні місця відвідати та що заборонено

На Херсонщині розпочинається туристичний сезон. Які заповідні місця відвідати та що заборонено

На Херсонщині розпочинається туристичний сезон. Які заповідні місця відвідати та що заборонено
. Фото: https://find-way.com.

На території Херсонської області триває підготовка до літнього туристичного сезону 2021 року. Туристи в останні кілька років все частіше відвідують національні природні парки та заповідники. Що можна відвідати на Херсонщині і які обмеження у заповідних зонах?

Біосферний заповідник "Асканія-Нова"

Заповідники
Фото: https://visitkherson.gov.ua/

Цілинний степ "Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, – має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність. Історія цього заповідника нараховує близько 110 років.

Біосферний заповідник Асканія-Нова складається із дендрологічного парку, зоопарку, колекції тварин, які є національним надбанням України."Асканія-Нова" - переможець другого етапу загальнонаціональної акції "Сім природних чудес України".

Заповідники
Фото: www.galleryua.com

Екскурсійні маршрути Біосферного заповідника "Асканія-Нова" цьогоріч будуть відкриті для відвідування з 25 квітня по 10 листопада. Маршрути заповідника завжди привабливі, туристи можуть обрати екскурсію за смаком та можливостями.

Режим роботи заповідника може коригуватись в залежності від актуальних карантинних обмежень.

Заборонено

 • Відвідувати екскурсійні маршрути заповідника "Асканія-Нова" з домашніми тваринами (собаками, котами, інш.)

Національний природний парк "Олешківськи піски"

Заповідники
Фото: hokm.ks.ua

Парк займає територію двох історично цінних нижньодніпровських арен: Козачелагерської та Чалбаської, які сформувалися в наслідок неодноразових інтенсивних природних процесів, що почалися з часів льодовикової доби. Парк створено для збереження цінних природних територій та історико-культурних об'єктів. Незважаючи на те, що Олешківські піски називають пустелею, та за температурним режимом і кількістю опадів їх можна швидше віднести до напівпустель. Влітку пісок нагрівається до 70 градусів. Часто виникають піщані бурі.У парку представлені різні природні ландшафти — від водойм, до піщаних ділянок пустельного та напівпустельного типів.

Заповідники
Фото: commons.wikimedia.org

Екскурсії на території Олешківських пісків проводяться тільки за попереднім записом з 8:30 до 15:00 години.

Відвідувачі зобов'язані

 • дотримуватися індивідуальних заходів профілактики – пересуватися по території Парку лише в захисних масках чи респіраторах;
 • відвідувати НПП групою у кількості не більше восьми осіб;
 • дотримуватися соціальної дистанції – не менше  1,5 метри.

Заборонено

 • відвідувати територію Олешківських пісків без відома представників парку, оскільки поряд з територією НПП "Олешківські піски" розташований воєнний полігон. Усім охочим відвідати природоохоронний об’єкт, потрібно попередньо зв’язатися зі спеціалістами Парку.

Національний природній парк "Нижньодніпровський"

Заповідники
Фото: Асоціація коритсувачів мисливських та рибальських господарств

Національний природний парк "Нижньодніпровський" — природоохоронна територія у Херсонській області, створена у 2015 року. Розташований на території Бериславського, Білозерського, Голопристанського та Олешківського районів, міст Херсон та Нової Каховки. Територія НПП "Нижньодніпровський" - один з найцінніших природних заплавно-літоральних комплексів в Європі. Територія нижнього Дніпра вже визнана всім світом, вона належить до Рамсарських угідь – це водно-болотні угіддя, які мають важливе значення для збереження дикої природи. Пониззя Дніпра також належить до ІВА-території, важливої для збереження птахів. Має міжнародний статус як територія, важлива для збереження риб.

Заповідники
Фото: Херсонська обласна державна адміністрація

Екскурсійний сезон розпочинається 19 квітня 2021 року. Однак, з 01 квітня до 15 червня на природоохоронній території триває "сезон тиші".

Такий захід спрямований на охорону середовища існування, шляхів міграції, умов розмноження тварин та визначений Законом України "Про тваринний світ".

Що забороняється?

Проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою:

 • пальба;
 • проведення вибухових робіт, запуск феєрверків;
 • проведення санітарних рубок лісу;
 • використання моторних маломірних суден;
 • проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Що відомо

 • На Херсонщині розташовано 5 національних природних парків : "Азово-Сиваський", "Джарилгацький", "Олешківські піски", "Нижньодніпровський", "Камянська Січ". І два біосферні заповідника: "Асканія-Нова", Чорноморський біосферний заповідник.
На початок