У Херсоні створили 2 петиції про визнання котів - частиною екосистеми міста

У Херсоні створили 2 петиції про визнання котів - частиною екосистеми міста

У Херсоні створили 2 петиції про визнання котів - частиною екосистеми міста
. Суспільне Херсон

На позачерговій сесії Херсонської міської ради депутати проголосували за обидві з однаковою кількістю голосів. Їх авторки - Юлія Коновальчук та Римма Бараненко.

Одна з петицій складена Юлією Коновальчук. Вона очолює організацію "Зоозахист Херсонщини". Її заступниця Вікторія Парфьонова розповіла, якими є основні пункти їх петиції.

"Саме ця зима підштовхнула нас написати цю петицію, тому що багато котів померло від морозів. Голови ОСББ перекривають вхід до підвалів, тому ми хочемо, щоб їх не позбавляли цієї можливості. Коти ловлять гризунів, це велика допомога місту. У петиції йдеться також про те, що треба регулювати чисельність котів шляхом стерилізації. Це як робили волонтери, так і робитимуть. Просто основне прохання – не заважати. У нас є комунальне підприємство, ми співпрацюємо. Треба обов`язково проводити стерилізацію".

У Херсоні створили 2 петиції про визнання котів - частиною екосистеми міста
Суспільне Херсон

Олександра Хорунжая підтримала саме цю петицію. Говорить – вуличним тваринам допомагає давно, а цей документ, на її думку, має допомогти вирішити кілька проблем.

"Восени ми стерилізували понад 15 котів, голова ОСББ встановила решітки на вікнах підвалу і 1 кішку роздерли собаки. Кількох віддали у добрі руки. Вони мешкають в цьому підвалі. Тут було одне віконце відкрите, але його заварили. Я звернулася до Юлії Коновальчук, щоб вони нам допомогли. І вони допомогли – голова ОСББ дозволила зробити прохід до підвалу для котів. А взагалі хочеться, щоб у місті все було добре і ставитися по доброму до тварин, стерилізувати котів".

У Херсоні створили 2 петиції про визнання котів - частиною екосистеми міста
Суспільне Херсон

Авторка другої петиції - Римма Бараненко. Вона говорить – ці дві ініціативи мають дещо різний сенс.

"Не рекомендувати, а зобов`язати ОСББ не закривати підвали. Прописано, що заборонити відлов котів. Друга петиція дає простір для маніпуляцій. Чим вважаю і скористався пан Семенчев, коли заявив, що буде відловлювати котів разом з КП "Гарантія". Ми в шоці, зооволонтери, і вважаємо, що це не допомога котам, а навпаки злочин, який приведе до скорочення кількості котів неприродним шляхом. Дозволити відлов тільки з метою стерилізації, але тільки під наглядом зоозахисних організацій".

Позицію КП "Гарантія" телефоном пояснила заступниця директора Дар’я Грицай.

"Лариса П`ятибрат підтримала петицію Римми Бараненко. Говорить, вона більш правильна".

Лариса П′ятибрат говорить, що результатом не задоволені.

У Херсоні створили 2 петиції про визнання котів - частиною екосистеми міста
Суспільне Херсон

"Ми просили зобов′язати голів ОСББ відкривати люки та вентиляційні вікна у підвали, щоб тварини обігрівалися. Ми прочитали, що ця петиція має рекомендаційний характер. А це значить не обов′язково до виконання. Петицію, яку ми розробляли і подана Риммою Бараненко, вона не почута".

За словами Лариси, комунальна компанія не буде лояльно ставитися до тварин, як це роблять волонтери.

"Ми їх любимо, ми їх знаємо усіх поіменно. Ми ведемо контроль. Ми знаємо сім′ї, в які ми віддаємо кошенят. Робота ведеться вже багато років".

Заступник Херсонського міського голови Володимир Пепель телефоном пояснив, що обидві петиції будуть враховані під час розробки програми розвитку житлово-комунального господарства на 5 років, у одній з частин якої буде окремий розділ про поводження з бездомними тваринами.

Доктор біологічних наук Іван Мойсієнко проти обох петицій. Аргументує це тим, що весь цивілізований світ забороняє котів на вулиці, а ми їх легалізуємо. За його словами, у місті багато тварин і рослин, яким дійсно загрожує знищення.

"Цивілізований шлях – це прибрати котів з вулиць, а не узаконювати їх та давати якісь преференції. Чому саме коти, чому не собака? Чому не дикі тварини, наприклад, кажани? У нас рослини червонокнижні є. Два види орхідеї, ковилі. Ось вони не є членами екосистеми Херсона. Чому така вибірковість? Я ні в якому випадку не закликаю до жорстокого поводження. Проблема має вирішуватися цивілізовано".

За словами науковця, треба робити стерилізацію тварин, створювати притулки та паспортизувати котів.

Наталія Тимофєєва, Ольга Ляшенко, Григорій Шматко, Владислав Купрєєв, Владислав Чеботарьов

На початок