Херсонський центр реінтеграції бездомних "Надія" зараз працює як пункт обігріву для безхатьків. Тут перебуває 23 людини, які можуть переночувати, поїсти і отримати юридичні послуги з відновлення документів. Центр реінтеграції працює рік, за цей час тут не вирішено проблему з опаленням. Про це Суспільному розповів директор Валентин Лапицький.
З похолоданням на дворі в центрі реінтеграції бездомних облаштували пункт обігріву. Щоб потрапити сюди,треба повністю відмовитися від алкоголю, - говорить директор Валентин Лапицький:
"Приймаємо вночі і вдень, коли звертаються, бо дуже часто приходять люди поїсти. Вони поїли, попили чаю і не залишаються тут, а йдуть далі".
Якщо людина хоче залишитися у центрі, то має зробити флюорографію та здати тест на коронавірус, - додає Валентин Лапицький. Це Ігор Миколайович. Чоловікові після інсульту важко говорити:
"Ходжу погано. Рука паралізована, а так нормально".
"Він сам вирішив до нас поїхати. Вже будемо так сказати, що це вже заключний етап. Ми подали всі документи на паспорт. Вже сплатили гроші за кошти волонтерів. Зробимо паспорт за 2 тижні. Подамо документи на інвалідність. Покладемо його до лікарні. Йому зроблять довідку про інвалідність. Потім будемо оформлювати пенсію. І він вже буде вирішувати, що йому робити. Йти в інтернат чи за ці кошти зняти собі якесь житло", - розказує директор центру.
Коли на вулиці мінусова температура, підопічні центру ходять в куртках, бо у приміщенні холодно. Питання з опаленням зараз у центрі реінтеграції бездомних вирішують за допомоги городян, - говорить його співзасновниця Римма Бараненко:
"Питання з опаленням ми не можемо вирішити глобально, тому що для цього потрібно провести це опалення, а це не 1000 грн. чи навіть не 10 000 грн. Ми вирішуємо це місцево. Ми дуже вдячні тим людям, які переводять зараз нам кошти на опалення. Ми просто більше закупаємо газу, щоб заповнити наш конвектор. Ми просто інтенсивніше прогріваємо кімнати".
Анна Тонг, Ігор Педченко