Населені пункти Херсонщини готуються до відкриття туристичного сезону. Кореспонденти Суспільного побували у Шиловій Балці та побачили купель, яку місцеві облаштували біля джерела.
Шилова Балка належить до Новокаховської територіальної громади. На схилах з під землі б’ють кілька джерел, а також тут є історичні об’єкти , поруч Козацьке селище Отрадокам'янка та двохсотрічні криниці, які працюють дотепер, - розповідає староста Райського Старостинського округу Ігор Дикуха.
"В чому унікальність цього місця – на невеликій площі зібрані і екологічні ландшафти, дуже красиві природні місця, а також тут ведеться інтенсивне рибництво, яке передбачає вирощування риби у ставках, басейнах і системі рециркуляції", - розповідає Ігор Дикуха.
Місцеві розповідають, у Шиловій балці б’ють природні джерела. Три з них вже облаштували. З них вода до чану потрапляє за допомогою насосу і там нагрівається до температури 37 градусів.
За аналогією Карпатських чанів тут створили власну купель, - розповідає Ігор Дикуха. Цей туристичний об’єкт має південні особливості, - продовжує чоловік.
"Це наш проєкт, наша конструкція. Чим він відрізняється від карпатського чану – бачите, він обкладений вапняком, перед нами теж вапняки, руками людини зроблене це чудо, всі матеріали природні – дерева. Каміння, вода, ви бачите – насос качає цю воду з джерела", - розповів Ігор Дикуха.
З джерел наповнюються і штучні озера, які використовують для лінивої рибалки .
"Поверхневі води самі витікають, не потрібно використовувати електроенергію, насосне обладнання, і вони самостійно протікають через ставки, далі вони потрапляють у русло і потрапляють у нижні ставки, які впадають у річку Дніпро. Це невеликий ставок, у якому знаходиться досить велика кількість риби. Якщо ми будемо розмовляти про види риби – тут присутні і короп, і карась, і білий амур, також присутні тарань і щука. Це ставок для лінивої риболовлі – тут можна сісти і буде гарантований кльов", - пояснює Ігор Дикуха.
Ще одне місце, яке може привернути увагу туристів – музей рибацтва. Його збирали місцеві жителі. Тут можна побачити човни, весла та рибацьке приладдя, за допомогою якого рибалили понад 100 років тому.
Через Шилову балку проходить стара кам’яна дорога – так званий Катерининський тракт – вона збереглася донині, розповідає Ігор Дикуха.
Наталія Зарудна начальниця відділу культури і туризму Новокаховської міської ради говорить, останнім часом на базах зеленого туризму у цьому районі є туристична активність. Бо балка розташована на перехресті шляхів, якими люди їдуть на відпочинок.
"Туризм взагалі дуже цікавий напрямок розвитку території, це економіка, тому і місцева влада і відділ культури розуміють і сприяють тому, щоб цей напрямок розвивати. Ми зараз затвердили декілька туристичних маршрутів, збільшився з минулого року туристичний збір, ми працюємо з місцевими підприємцями, плануємо цього року запустити кілька маршрутів, і більше коштів з бюджету цього року виділено на розвиток", - розповіла Наталія Зарудна.
Олена Протопопова, В’ячеслав Ходус