"Вимагатимемо дотримання законності": депутат міськради — про непризначення виборів у Харкові

"Вимагатимемо дотримання законності": депутат міськради — про непризначення виборів у Харкові

"Вимагатимемо дотримання законності": депутат міськради — про непризначення виборів у Харкові
. Суспільне Харків

Харківська міська рада має винести на розгляд депутатів рішення про взяття до відома факту смерті міського голови, що є однією з вимог для розгляду питання про призначення позачергових виборів.

Про це в ефірі Суспільного сказав юрист, депутат Харківської міської ради Ігор Черняк.

"Ми будемо вимагати окремого рішення, якщо це рішення вони швиденько не підготують і не внесуть на сесію. Окрім того, будемо вживати всі дії, щоб правоохоронні й судові органи відреагували на ті факти порушення законодавства, які були з призначенням секретаря міської ради, з призначенням міськвиконкому, заступників міського голови", — сказав Черняк.

Читайте також: Як Терехова обрали секретарем міськради

"Думаю, що вже найближчим часом будуть з цього приводу позови, які будуть стосуватися саме незаконних рішень", — додав депутат.

Читайте також: Чи підписував Кернес подання на Терехова: у Харкові відкрили кримінальну справу

На думку Черняка, Харківська міська рада могла відправити до Верховної Ради рішення про увічнення пам'яті Кернеса.

"Депутати мають прийняти до відома факт смерті. Але перше рішення, яке розглядалося на сесії міської ради, воно якраз говорило увічнення пам'яті Кернеса у зв'язку зі смертю. Законом не визначено, який конкретно формат має бути такого рішення щодо прийняття цього до уваги, тому, на моє переконання, якби навіть міська рада направила це рішення, яке називалося по-іншому, це могло б бути підставою для того, щоб в тому числі призначити вибори", — вважає депутат.

"Ми бачимо, що не тільки саме рішення не направлялося, не направлялося ще й свідоцтво про смерть", — додав він.

Депутат вважає цю ситуацію спланованою.

"Міська рада казатиме, що усе робимо правильно. Верховна Рада буде казати, що вони все роблять правильно. А що це дає? Це дає можливість відтягнути вибори у часі. Те, що зараз відбуватиметься у Харкові, це є лише третя чи четверта серія цього великого сезону", — сказав Черняк.

5 січня секретар міськради Ігор Терехов заявив, що, відправляючи звернення до Верховної Ради, зробив "усе за законом". Суспільне направило запит до міськради з питаннями, чому необхідні документи не дійшли парламенту.

Що відомо

  • Наприкінці січня стало відомо, що для розгляду питання про призначення позачергових мерських виборів у Харкові народним депутатам не вистачає супровідних документів: копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, а також рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови.
  • Через брак документів парламент не готовий розглянути питання виборів у Харкові, підтвердив 25 січня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. "М'яч на полі Харківської міськради", — сказав голова парламенту.
Читайте також: У Харкові за заявою депутатки розслідують, чи набував Кернес повноважень без присяги

На початок