"Цим займалася моя жінка": що розповів орендар будинку літніх у Харкові, який згорів

"Цим займалася моя жінка": що розповів орендар будинку літніх у Харкові, який згорів

"Цим займалася моя жінка": що розповів орендар будинку літніх у Харкові, який згорів
. Суспільне Харків

45-річного В'ячеслава Кравченка, якого прокуратура називає орендарем харківського будинку літніх, де у пожежі загинули 15 людей, сказав, що допомагав з організаційними питаннями дружині, яка фактично керувала закладом і останнім часом хворіла.

Під час обрання запобіжного заходу у Київському райсуді Кравченко розповів, що має вищу освіту психолога, офіційно не працевлаштований (за даними прокуратури, зареєстрований як ФОП), одружений.

"Допомагаю людям, які потрапили у скрутну ситуацію, наркозалежним, консультую людей", — сказав про свою діяльність Кравченко.

Підозрюваний прописаний у Києві, проживає у Харкові на Салтівці з тещею та тестем похилого віку.

"Старі люди, батьки, і так сталося, що потрібна допомога... Вона (дружина) перенесла операцію. І вона не ходить, ходить насилу", — повідомив Кравченко.

"Цим займалася моя жінка": що розповів орендар будинку літніх у Харкові, який згорів
Суспільне Харків

Має двох синів у віці 21 року та 7 років. На питання судді щодо колишніх судимостей, підозрюваний відповів: "Ст. 86 у 2003 році".

За словами Кравченка, поліцейські затримали його на місці пожежі, куди він приїхав після того, як йому зателефонувала дружина.

"Мені подзвонила дружина, і я тут же виїхав на місце пригоди, допомагав організовувати дії спасіння людей, організаційні моменти", — сказав Кравченко.

З місця події чоловіка доставили на допит: "Але я був у такому стані, що відмовився надавати покази, на підставі ст. 63 Конституції України".

"І досі не можу прийти у себе, не зовсім у повному обсязі розумію ступінь своєї участі у даній... пригоді. Я готовий співпрацювати зі слідством, судом, усіма органами, щоб розібратися у всьому цьому", — наголосив підозрюваний.

В'ячеслав Кравченко сказав, що будинком, де сталася пожежа, займалася його дружина.

"Цим займалася моя жінка, я іноді, коли вона захворіла, вона просила виконувати якісь доручення, мені доводилося це робити", — сказав підозрюваний.

На уточнення суду, підозрюваний відповів, що вирішував у будинку організаційні моменти: "Поїхати продукти купити. Такі організаційні... Для мешканців пансіонату".

"Приховуватися від органів розслідування чи суду я не збираюся, знищувати або спотворювати будь-яку інформацію, у мене немає потреби, я хочу у цьому всьому сам розібратися. Перешкоджати кримінальному провадженню я не збираюся", — наголосив Кравченко.

"Цим займалася моя жінка": що розповів орендар будинку літніх у Харкові, який згорів
Суспільне Харків

"Чому я не буду здійснювати ці дії? Якщо мене звільнять... Старі батьки, їм потрібна допомога, у нас ще маленька дитина. Через те, що розірватися неможливо, ми розподілили свої обов'язки, відповідальність. У мене добрий тесть, теща, вони прийняли мене до родини як рідного, я допомагаю їм у цьому. Здійснювати якийсь вплив на свідків, якісь речі, я не збираюся цього робити. Навіщо?" — звернувся підозрюваний до судді.

Троє захисників Кравченка просили суд не обирати запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

"Коли почалася та подія, о 15 годині, як йому стало відомо, що відбувається пожежа за адресою цього закладу, він образу з'явився на місці пожежі, щоб допомагати й запобігати більшим наслідкам. Він перебував на місці, не ховався. Не полишав місце. Не перешкоджав тому, щоб його затримали", — сказав один з адвокатів.

Захисники вважають недоведеними ризики у клопотанні прокурора, а також те, що саме дії Кравченка призвели до трагедії. Максимально можливим запобіжним заходом адвокати вважають цілодобовий домашній арешт.

Після виступів захисту підозрюваний сказав, що хоче висловити співчуття родичам загиблих, та заплакав.

Що відомо

  • Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" спалахнула 21 січня, на згарищі знайшли 15 загиблих. Попередньо, заклад працював без дозволів.
  • Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки. Є три основні версії причин займання. ДБР розслідує можливу недбалість рятувальників через пожежу у Харкові.
  • Уряд створив комісію для розслідування причин трагедії та вирішив перевірити аналогічні заклади по всій Україні. Пожежа кваліфікована як надзвичайна ситуація державного рівня.
  • За даними правоохоронців, яку опублікував Офіс президента за результатами візиту Володимира Зеленського, на Харківщині виявили ще 32 заклади, які працювали незаконно. Того ж дня поліція повідомляла, що на Харківщині перевірять 118 закладів, серед яких 11 пансіонатів, 30 хостелів та 20 будинків для людей похилого віку.
  • 22 січня у Харкові був день жалоби, 23 січня — національний траур.
  • У справі про пожежу — четверо підозрюваних. 23 січня суд у Харкові вирішує, чи арештовувати затриманих. Прокуратура просить взяти усіх під варту.
На початок