В екопарку під Харковом у січні поселили лебедів, яких влітку 2024 року знайшла родина з села на Куп'янщині, виростила та відгодовувала. Нині люди евакуювалися з зони бойових дій, тому передали птахів волонтерам.
Спочатку птахів помістили на карантин, розповідає орнітолог Дмитро Мельник.
"Ми спостерігали за ними, попоїли вітамінами. Десь через днів 3-5 ще привезли одного лебедя такого ж молодого, як і вони. Він теж пройшов з ними карантин. Усі втрьох випустили на озеро. Зграя їх добре прийняла. Вони добре харчуються. Сидять у воді. Дуже важливо, щоб водойма не замерзала, тому що всі водоплавні птахи гріють свої лапи у воді. Вода має плюсову температуру. Якщо вони будуть весь час на кризі перебувати, у них просто повідмерзають лапки", — каже фахівець.

Лебеді приїхали у досить непоганому стані. Їх гарно годували. Велику роль відіграє у житті лебедя вода. Якщо він не буде плавати, у нього починають хворіти лапи. Лебеді ці були не дуже тривалий час у людей, і вони намагалися їм все одно ванну набирати з водою, щоб вони плавали, тому лапки були здорові у них.

Нині на озері в екопарку живуть близько 100 птахів, понад 20 з них — це пернаті, врятовані з громад Харківщини, наближених до лінії бойових дій. Лебедів протягом року привозили переважно з-під Куп’янська та Липців, розповідає директор екопарку Іван Достов, але з приходом морозів з’явилися заявки й з Харкова.

"Тварини весь час змінюються. Приїздять до нас травмовані. Ми їх підліковуємо, як можемо. Дуже багато надходить на гарячу лінію сигналів про допомогу, що стосується лебедів, які вмерзають зараз по всій території Харківської області. Наша команда виїздить: кого рятуємо, кого привозимо сюди", — говорить Достов.

За його словами, після того, як птахів пролікують, їх випускають у дику природу, або залишають тут — все залежить від стану здоров’я. Озеро, де прихистили врятованих лебедів та інших птахів, екопарк нині відновлює після російських обстрілів.

"Ця територія парку була пошкоджена сильно. Раніше на цій території було 60 пеліканів. Майже всі птахи загинули. Шість або вісім птахів вдалося врятувати. На дзеркало цієї водойми було багато влучань. Загинуло багато риби, загинуло дуже багато птахів. Ми відбудували майже всі будиночки для птахів, які були на цій локації. Ще плануємо цієї весни встановити близько 50 будиночків для птахів", — каже директор екопарку.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube