В день прощання з Кернесом в центрі Харкова частково перекриють рух: подробиці

В день прощання з Кернесом в центрі Харкова частково перекриють рух: подробиці

В день прощання з Кернесом в центрі Харкова частково перекриють рух: подробиці
. Суспільне Харків

Прощання з Геннадієм Кернесом в Оперному театрі буде відкритим для усіх. Водіїв просять утриматися від поїздок в центр міста 23 грудня. Рух Сумською частково перекриють.

Про це на брифінгу 21 грудня сказав секретар міськради Ігор Терехов.

"Поховання відбудеться 23 грудня. У нас буде відспівування в Благовіщенському соборі вранці. Потім прощання з Геннадієм Адольфовичем у фоє Харківського оперного театру з 9:00 23 грудня до 13:00. Після чого Геннадій Адольфович буде похований на 2 кладовищі, буде церемонія поховання, прощання. Орієнтовно, розраховуємо, церемонія поховання почнеться о 13:30 23 грудня", — сказав Терехов.

Терехов не зміг відповісти, чи прибудуть на прощання з Кернесом делегації з інших країн. Ситуація ускладнена карантином і локдауном за кордоном.

"Вулиця Сумська буде частково закрита... Попросимо водіїв утриматися від приїзду до центральної частини міста. Рух до кладовища, від Благовіщенського собору, по вулиці Сумській до 16:00 буде частково перекрита Сумська", — сказав Терехов.

Докладну інформацію про обмеження руху опублікують на сайті міської ради.

Терехов наголосив: прощання буде відкритим для усіх охочих.

"В останні два дні мусується тема про те, що буде пропускний режим (на прощання в Оперному театрі). Нічого подібного. Будь-який харків'янин, будь-хто, хто хоче попрощатися, стає у живу чергу і прощається з Геннадієм Адольфовичем", — повідомив Терехов.

На питання, чи подовжать церемонію прощання, якщо не усі люди встигнуть попрощатися, Терехов відповів: "Подивимося по ситуації. Я кажу, що ми плануємо чотири години прощання".

"Я розумію емоції, які є у всіх. Але є час поховання. Ми не можемо в ніч піти на поховання. Будемо звертатися до людей. Будуть екрани на ХНАТОБі.. Родичам теж треба це витримати", — сказав Терехов.

Що відомо

  • Втретє обраний на посаду Харківського міського голови Геннадій Кернес помер 17 грудня. Він пішов з життя у Берліні від ускладнень коронавірусу.
  • Очікується, що літак з тілом Кернеса прибуде у Харків ввечері 21 грудня. Прощання планується 23 грудня. Відспівування відбудеться у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі. Прощання — в Оперному театрі. Поховання — на 2 міському цвинтарі.
На початок