Перейти до основного змісту
Харківська облрада виділила додаткових майже 900 млн гривень на "підтримку реалізації держполітики виконавчою владою"

Харківська облрада виділила додаткових майже 900 млн гривень на "підтримку реалізації держполітики виконавчою владою"

Ексклюзивно
будинок рад
Наслідки обстрілу Будинку рад, Харків, вересень 2022 року. Ганна Цьомик/Суспільне Харків

Депутати Харківської облради виділили 881 мільйон 793 тисячі гривень з обласного бюджету для подовження програми "підтримки реалізації державної політики органами виконавчої влади" в регіоні на 2025-2027 роки. З 2022 по 2027 рік планують загалом витратити 1 мільярд 254 мільйонів 544 тисяч гривень.

"За" подовження програми проголосували 66 депутатів на 29-й сесії 28 листопада.

На що витратять понад 1,2 млрд гривень

До подовження програма була розрахована на 2022-2024 роки. На цей час — також три роки — депутати спочатку закладали загалом 294 мільйонів 600 тисяч гривень. Пізніше "загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів програми" зрісзгідно з проєктом рішення облради до 372 мільйонів 751 тисячі гривень на три роки.

Після подовження програми за один рік планують витрачати 293 мільйони 931 тисячу гривень.

Розробник програми — Харківська ОВА.

У розділі "визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована програма", зокрема, пояснюється, що "низький рівень заробітної плати державних службовців упродовж останніх років дискредитує престижність державної служби, що не дає змоги повністю укомплектувати штатну чисельність працівників обласної державної (військової) адміністрації".

ОДА Харків
Будівля ОДА. Пошкоджений ракетами РФ Будинок Рад у Харкові. 28 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Харків

У пояснювальній записці до проєкту рішення облради прогнозується, що "виконання програми забезпечить поліпшення конструктивної співпраці місцевих органів виконавчої влади із місцевими територіальними громадами".

Зокрема, на думку військової адміністрації, це стосуватиметься "підвищення оперативності та ефективності прийняття управлінських рішень, вирішення питань реалізації реформ, соціально-економічного розвитку області, ефективного виконання місцевих бюджетів, забезпечення першочергових напрямів витрачання коштів, серед яких абсолютними пріоритетами є безпека та оборона, відновлення та стабілізація життєдіяльності регіону".

У програмі до подовження 256 мільйонів 500 тисяч з понад 294 мільйонів на три роки була розрахована на оплату праці працівників ОВА. 38 мільйонів 100 тисяч гривень — на "стабілізацію та зміцнення фінансово-економічного та матеріально-технічного стану, створення сучасної, ефективної матеріально-технічної бази органів виконавчої влади області", серед чого вказувалось і "надання матеріально-технічної підтримки деокупованим громадам та громадам із низьким рівнем наповнення місцевих бюджетів".

Коментар очільниці облради Тетяни Єгорової-Луценко

Керівниця Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко розповіла Суспільному, що виділені у рамках програми кошти допоможуть ОВА функціонувати у випадку недофінансування з держбюджету.

Тетяна Єгорова-Луценко
Тетяна Єгорова-Луценко. Фото: Тетяна Єгорова-Луценко/Facebook

"Вони порахували, що на 661 одну особу недостатньо оцієї суми у 300 млн грн на рік. Але в рамках доповіді на комісіях, військова адміністрація говорить про те, що вони на сьогодні фактично розуміють, що це фінансування в них не буде використане, проте вони заздалегідь на всяк випадок в програмі це прописують у разі, якщо це буде необхідно", — говорить Єгорова-Луценко.

На сьогодні є постанова Кабміну, по якій прифронтові регіони, державні посадовці і працівники військових адміністрації отримують підвищену заробітну плату по певному коефіцієнту. Коштом державного бюджету вони не могли повністю закривати питання, пов'язані з цим коефіцієнтом, — виплату підвищеної зарплати працівникам, які працюють у прифронтових регіонах. Обласна військова адміністрація звернулася в рамках цієї програми з проєктом рішення до обласної ради щодо можливості закласти оце дофінансування з обласного бюджету. Депутати підтримали. Коли ми обговорили з начальником ОВА [Олегом Синєгубовим] це питання, він сказав: "Тетяно Петрівно, скоріш за все, нас дофінансують і ці гроші не будуть використані в рамках цієї програми саме на плату працівникам військової адміністрації".
Тетяна Єгорова-Луценко та Олег Синєгубов
Тетяна Єгорова-Луценко та Олег Синєгубов. Тетяна Єгорова-Луценко/Facebook

Очільниця облради зазначила, що у 2022 році ОВА не використовували кошти у рамках програми. У 2023 За даними Єгорової-Луценко використали 113 055, 20 гривеньта 2024 За даними Єгорової-Луценко використали 100 014, 10 грн— частково дофінансовувались виділеними у рамках програми коштами.

"Вони просто взяли так великим мазком порахували. Якщо взагалі буде все погано, скажімо так, то їм потрібна от така сума на рік, щоб дофінансувати своїх працівників. Якщо насправді їх не дофінансують, то, можливо, нам і прийдеться дофінансувати їх в рамках цієї програми на цю суму, але якщо все-таки питання вирішиться і вони отримають дофінансування з держави, то вони ці кошти використовувати фактично не будуть або не у повному обсязі", — говорить Тетяна Єгорова-Луценко.

Фортифікаційні споруди на Харківщині
Фортифікаційні споруди на Харківщині. Фото: Командування Об'єднаних Сил ЗСУ/Telegram

Якщо кошти не будуть освоєні, то, ймовірно, їх перенаправляють на військові потреби.

"Я впевнена, що вони підуть в першу чергу на допомогу і ЗСУ, і всього, що пов'язано з обороною. Тому що фактично на сьогодні весь бюджет, який є, він максимально збалансований таким чином, що гроші йдуть в першу чергу на оборону і соціальні напрямки: освіта, медицина тощо", — сказала керівниця Харківської облради.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

Топ дня

Вибір редакції

На початок