Червонозаводський суд Харкова 29 листопада виніс вирок Миколі Харківському, якого обвинувачували у смертельній ДТП на проспекті Аерокосмічному (до перейменування у 2024 році — Гагаріна) 26 жовтня 2021 року.
Харківському призначили вісім років позбавлення волі і заборону керувати авто на три роки, передає кореспондент Суспільне Харків з зали суду. У строк покарання врахували строк тримання під вартою з 27 жовтня 2021 року.
Крім того, засуджений має сплатити по одному мільйону гривень гривень обом дітям загиблого водія.
"Ми із сімʼєю вже давно висловили глибокі співчуття сімʼї загиблого, з першого дня хотіли компенсувати, але вони відмовилися від допомоги. Хто хотів допомогу, кому треба було її надати, хто пішов назустріч, тому допомога була надана — людині, якій була побита машина, Носовій була допомога надана. Потерпілі не хотіли нічого, ніякої допомоги", — прокоментував призначену компенсацію батько засудженого Михайло Харківський.
Батько засудженого сказав Суспільне Харків, що подання апеляції вони розглядатимуть пізніше.
"Ми погоджуємося з усім, що сказав суд. Просто моральна шкода в 1 мільйон гривень мав ґрунтуватися на якихось документальних підтвердженнях: лікування у лікарні тощо. Нічого в суді не було представлено зі сторони потерпілих, ніяких документів, ніяких паперів нема — просто слова. Наприклад, потерпілий Носов за час суду купив нову машину — про це він не говорить. Говорімо правду", — прокоментував Михайло Харківський.
Аварія за участі Миколи Харківського у 2021 році: що відомо
Коли сталася аварія, Миколі Харківському було 16 років. Він був за кермом батьківської "Інфініті", у салоні якої було ще троє людей, внаслідок ДТП вони зазнали травм.
Харківський на перехресті проспекту Аерокосмічного та вулиці Одеської зі швидкістю 180 кілометрів на годину врізався у "Шевроле Авео" за кермом якої був 58-річний Ігор Носов. Чоловік загинув.
За даними слідства, він їхав на червоне світло. Судом встановлено, що від моменту, коли водій "Шевроле" побачив авто Харківського, до моменту зіткнення, пройшло 0,7 секунди. Мінімальний час, потрібний для того, щоб зреагувати — одна-дві секунди.
За даними слідства, у лікарні після затримання він поводився зухвало і з туалету зателефонував до поліції, повідомивши про викрадення авто. Слідство встановило, що Харківський був тверезим під час скоєння ДТП. Автомобіль був у справному стані, у тому числі гальмівна та рульова системи.
Микола Харківський з моменту вчинення аварії перебував під вартою.
У 2022 через активні бойові дії слухання переносили з Харкова до Полтави, проте вже у 2023 Верховний суд вирішив повернути справу назад до міста, де сталася аварія. 23 червня 2023 року суд почав слухати справу по суті. Зачитуючи вирок, суддя Червонозаводського суду Анна Шиховцова зазначила, що щирого каяття суд не побачив.
Батькам Миколи Харківського оголосили підозри через недогляд за дитиною. Щодо батька Михайла Харківського справу направлено до суду і йде її судовий розгляд. Щодо матері — зараз вона оголошена у розшук.
"І обвинувачення, і підозра до батьків через те, що вони систематично надавали доступ, на той момент ще підлітку, до транспортного засобу, хоча мали вчиняти дії щодо недопущення його до цього автомобіля. Також неодноразово він вчиняв адміністративні правопорушення у цьому автомобілі. Фактично батьки своєю бездіяльністю і недбалим ставленням до своїх батьківських обовʼязків надавали доступ і можливість підлітку користуватися авто, що в результаті спричинило такі наслідки", — розповів Суспільному речник облпрокуратури Харківщини Дмитро Чубенко.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, WhatsApp, Facebook, Viber, Instagram, Youtube