Через активність російських дронів та КАБів військові підрозділу ППО 57-ї окремої мотопіхотної бригади називають Вовчанський напрямок найскладнішою ділянкою фронту. Від початку повномасштабного вторгнення військовослужбовці відбивали атаки росіян на сході та півдні країни.
Командир бойової машини Олександр показує зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10". Він призначений для знищення повітряних цілей. Свою бойову машину екіпаж називає "Маруська".
"Стріла" працює ракетним каналом, головка самонаведення працює на тепло. Йде ціль, вона віддає тепло, і на це тепло ракета летить. На нашому рахунку вже більше 15 "Залбезпілотник ZALA", два "Суперкама", один "Орланчик", — розповідає Олександр.
На війні Олександр сьомий рік, від початку повномасштабного вторгнення боронив Луганщину, Херсонщину, а нині — Харківщину.
Сам з Херсонщини, зараз наш Скадовський район під окупацією. Тяжко, звісно, але стараюсь не сумувати. Що ж поробиш, таке життя у нас. Коли згадаєш, що було у Бучі й Ірпені, то не хочеться, щоб таке було й у інших регіонах.
Спочатку, каже, його підрозділ був на Куп'янському напрямку, у травні бійці зайняли оборону у Вовчанській громаді.
Я з початку війни, ще з АТО, але такого, як тут, такої щільності вогню — не було ні разу. Це, мабуть, найбільш жорсткий напрямок, який був.
Рух російських безпілотників та авіабомб відстежують у командному пункті. Тут на чергуванні командир відділення управління Олексій.
"Ми бачимо цілі повітряні. Ми можемо направити азимут, курс вказати, висоту цієї цілі, який тип цілі. Ми передаємо, вони вже візуально їх виявляють або акустично", — каже Олексій.
Безпілотники тут не перестають літати, вони і вдень, і вночі. Їх тут не один чи два, а їх одразу по 10-15 літають. немає такого дня, щоб вони не літали, вони постійно літають.
Крім "Стріли", повітряний простір на цій ділянці фронту боронить і розрахунок зенітної установки.
"Це стара радянська штука. Ми її використовуємо проти "Шахедів", проти повітряних цілей, в основному, буває, виїздимо на піхоту. ще два місяці тому їх тут дуже багато літало, а зараз менше. — Чому? — Нищимо", — розказує командир відділення Костянтин.
Військовий каже, установку модернізували: встановили цифровий та тепловий приціли: "У тепловому ми вночі бачимо ціль, вона світиться. Тут у нас є планшет".
За словами Костянтина, такі приціли і планшети дозволяють бачити цілі на більшій площі й ефективніше їх збивати.
Трохи важче, звісно, з дронами цими боротись, але якось втягнулись, боремося. Треба ж комусь тут бути, якщо не ми, то хто?
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube