Як працюють бійці протиповітряної оборони 57-ї ОМПБр поблизу Вовчанська

Як працюють бійці протиповітряної оборони 57-ї ОМПБр поблизу Вовчанська

Ексклюзивно

Через активність російських дронів та КАБів військові підрозділу ППО 57-ї окремої мотопіхотної бригади називають Вовчанський напрямок найскладнішою ділянкою фронту. Від початку повномасштабного вторгнення військовослужбовці відбивали атаки росіян на сході та півдні країни.

Командир бойової машини Олександр показує зенітно-ракетний комплекс "Стріла-10". Він призначений для знищення повітряних цілей. Свою бойову машину екіпаж називає "Маруська".

"Стріла" працює ракетним каналом, головка самонаведення працює на тепло. Йде ціль, вона віддає тепло, і на це тепло ракета летить. На нашому рахунку вже більше 15 "Залбезпілотник ZALA", два "Суперкама", один "Орланчик", — розповідає Олександр.

Командир бойової машини Олександр відкриває люк "Стріли-10"
Командир бойової машини Олександр відкриває люк "Стріли-10". Суспільне Харків/Олександра Новосел

На війні Олександр сьомий рік, від початку повномасштабного вторгнення боронив Луганщину, Херсонщину, а нині — Харківщину.

Сам з Херсонщини, зараз наш Скадовський район під окупацією. Тяжко, звісно, але стараюсь не сумувати. Що ж поробиш, таке життя у нас. Коли згадаєш, що було у Бучі й Ірпені, то не хочеться, щоб таке було й у інших регіонах.
Командир бойової машини ППО 57-ї ОМПБр Олександр
Командир бойової машини ППО 57-ї ОМПБр Олександр. Суспільне Харків/Олександра Новосел

Спочатку, каже, його підрозділ був на Куп'янському напрямку, у травні бійці зайняли оборону у Вовчанській громаді.

Я з початку війни, ще з АТО, але такого, як тут, такої щільності вогню — не було ні разу. Це, мабуть, найбільш жорсткий напрямок, який був.

Рух російських безпілотників та авіабомб відстежують у командному пункті. Тут на чергуванні командир відділення управління Олексій.

Командир відділення управління ППО 57-ї ОМБр Олексій
Командир відділення управління ППО 57-ї ОМПБр Олексій. Суспільне Харків/Олександра Новосел

"Ми бачимо цілі повітряні. Ми можемо направити азимут, курс вказати, висоту цієї цілі, який тип цілі. Ми передаємо, вони вже візуально їх виявляють або акустично", — каже Олексій.

Безпілотники тут не перестають літати, вони і вдень, і вночі. Їх тут не один чи два, а їх одразу по 10-15 літають. немає такого дня, щоб вони не літали, вони постійно літають.
Зенітна установка протиповітряної оборони 57-ї ОМБр
Зенітна установка протиповітряної оборони 57-ї ОМПБр. Суспільне Харків/Олександра Новосел

Крім "Стріли", повітряний простір на цій ділянці фронту боронить і розрахунок зенітної установки.

"Це стара радянська штука. Ми її використовуємо проти "Шахедів", проти повітряних цілей, в основному, буває, виїздимо на піхоту. ще два місяці тому їх тут дуже багато літало, а зараз менше. — Чому? — Нищимо", — розказує командир відділення Костянтин.

Командир відділення Костянтин
Командир відділення Костянтин. Суспільне Харків/Олександра Новосел

Військовий каже, установку модернізували: встановили цифровий та тепловий приціли: "У тепловому ми вночі бачимо ціль, вона світиться. Тут у нас є планшет".

За словами Костянтина, такі приціли і планшети дозволяють бачити цілі на більшій площі й ефективніше їх збивати.

Трохи важче, звісно, з дронами цими боротись, але якось втягнулись, боремося. Треба ж комусь тут бути, якщо не ми, то хто?
Шеврон командира бойової машини 57-ї ОМПБр Олександра
Шеврон командира бойової машини 57-ї ОМПБр Олександра. Суспільне Харків/Олександра Новосел

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок