На Харківщині зросла захворюваність на коронавірус: чи фіксували штам FLiRT

На Харківщині зросла захворюваність на коронавірус: чи фіксували штам FLiRT

Ексклюзивно
медики харківська область
Медики під час пандемії коронавірусу. Суспільне Харків

За 11 днів серпня у Харківській області підтвердили 46 випадків захворювання на COVID.

FLiRT у Харківській області: чи фіксували

Захворюваність на коронавірус зросла не тільки на Харківщині, але і в Україні загалом, розказала Суспільне Харків керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота.

"У липні у порівнянні з червнем зростання у 6 разів. Тобто, у червні було 2 тисячі випадків, а в липні 12 тисяч. Що стосується Харківської області, захворюваність також зросла, але не так значно — у 2,4 раза. У червні ми реєстрували 18 випадків, з них одна дитина. В липні — 44 випадки, з них 8 — діти", — говорить Махота.

Нині епідеміологи ще не знають, чи циркулює штам FLiRT на Харківщині.

"Поки ми не відправляли наші зразки на дослідження до референс-лабораторії до Києва. Ми плануємо цього тижня зібрати. У серпні збільшилася кількість лабораторних досліджень з позитивним результатом. Ми мали 6% від досліджених позитивних результатів раніше, а у серпні ми маємо 31% позитивних від досліджених зразків. Зафіксований поки "Омікрон". FLiRT є субваріантом "Омікрона" теж. "Омікрона" багато варіантів — до 10", — розповідає Любов Махота.

Чому зростає захворюваність на COVID?

Зростання випадків коронавірусу пов'язують з появою FLiRT, каже директорка облцентру.

"Хвиля захворюваності, як в Україні, так і у нас, зокрема — ми її відстежуємо — вона зарано почалася. До епідсезону грипу та ГРВІ. Ми знаємо, що він починається пізніше. У такому разі очікується зростання ще кількості випадків наприкінці літа та в осінні місяці", — каже Махота.

Симптоми FLiRT

Загальні симптоми штабу FLiRT такі, як і в інших варіантах COVID-19 на початкових стадіях, говорить керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб:

  • нежить;
  • підвищена температура;
  • кашель;
  • головний біль;
  • втома;
  • болі у м’язах;
  • болі у тілі.
FLiRT передається швидше і вражає ослаблений імунітет. Вакцинація залишається єдиним дієвим способом захисту, особливо для груп ризику: люди похилого віку, люди із супутніми захворюваннями, такими як цукровий діабет, ожиріння, серцево-судинні захворювання. Обов’язково слід щеплюватися.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок