Тренувальну базу у селищі Високий повернули у державну власність. Документи оформили минулого тижня. Сьогодні, 8 січня, посадовці Харківської облдержадміністрації оглянули територію та приміщення.
Директор тренувальної бази Євген Вдовенко говорить, раніше цей комплекс належав футбольному клубу "Металіст".
Зараз приміщення потребують ремонту. Опалення тут немає, а газ відключили за борги.
"Це основний корпус. Другий корпус ми називаємо "дубль" — він старий. Ще приміщення там, де лазня, тренажерний зал і котеджі: 3 VIP-овських та 10 двоповерхових. Тут усе було зруйноване. Стеля в занедбаному стані, стіни. Протікало все до підвалу, затоплювало. За місяць можна тут все відновити, якщо так гуртом взятися, залучити будівельні якісь фірми", — говорить Вдовенко.
База вміщує понад 200 спортсменів. Зараз тренування тут не проводять. Працюють дев'ятеро людей персоналу, вони обслуговують 5 полів.
Минулого тижня провели реєстрацію — тепер це майно власність держави.
"Ми повернули цю базу й зараз буде можливість вже офіційно, реально, прозоро надавати можливість тренуватися та запрошувати інші команди. Давайте усі цифри ми повідомимо вже коли проведемо калькуляцію", — сказав губернатор Олексій Кучер після огляду.
З 2018 року приміщення бази й частина стадіону "Металіст" підпорядковувалися управлінню молоді та спорту обласної держадміністрації. Тепер, щоб ними керувати та отримувати прибуток, мають створити нове державне підприємство.
"Спортивний комплекс "Металіст" — це комунальна власність, підпорядкована обласній раді, і поки що так і залишається. Південна, північна трибуни та комплексна прибудова на сьогодні є державним майном. Ось його планують передати в управління", — розповіла очільниця управління Юлія Подзолкова.
Передача частини стадіону у державну власність на роботу не вплине, телефоном розповів гендиректор комплексу Роман Пець:
"У стадіону просто буде 2 юридичні особи. Це комунальне підприємство, як воно і було — весь стадіон разом із землею, разом з будівлями та усім іншим. І утворюється замість майна, яке конфіскували, ПАТа "ФК "МЕТАЛІСТ", створять державне підприємство. Це приміщення під трибуною (передають — ред.). Тобто, офіси на роботу стадіону й проведення футбольних (матчів — ред.) ніяк не впливають", — говорить Пець.
Спортивний комплекс має борг у 22 мільйони гривень. Це гроші, які мали сплатити за проєкт реконструкції до Євро-2012, розповідав у серпні депутат облради Олександр Котуков.
Для ремонту бази шукатимуть інвесторів, а от що робитимуть із боргами, голова обладміністрації Олексій Кучер відповів так:
"Я зв'язався десь 3 тижні тому з міністром молоді та спорту і ми розпочали перемовини, щоб створити школу олімпійського резерву. Як відомо, школа дозволить нам не сплачувати податки. Це спростить розвиток".
Скільки грошей треба на утримання бази, коли їх почнуть шукати та чи залучатимуть обласні кошти, Кучер каже — ще не вирішували. Поки чекають на узгодження документів. На це піде ще 2 тижні.