Як новий наступ РФ вплинув на темпи розмінування Харківщини: відповідь сапера

Як новий наступ РФ вплинув на темпи розмінування Харківщини: відповідь сапера

Попередження про мінну небезпеку
Попередження про мінну небезпеку, березень 2024 року. Суспільне Харків/Олександр Ставицький

Через російський наступ 10 травня на півночі Харківщини сапери не можуть працювати у Липецькій громаді. Також через обстріли регіону саперам доводиться повторно обстежувати території.

Про це в етері Суспільного 10 липня розказав начальник загону Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС Ігор Овчарук.

"На жаль, ситуація змінилася. Якщо ми відпрацьовували вже такі населені пункти як Борщова, Липці, вже проводили там розмінування, то на даний час ми туди не потрапляємо. Загострення після 10 травня, ця ситуація відштовхнула нас назад. І всі ці влучання, які відбуваються по Харкову та області КАБами, УМПБ, різними системами залпового вогню, на жаль, знову зупиняють роботу. Доводиться повторно все це робити заново", — сказав Овчарук.

За його словами, в його загоні до робіт з розмінування залучені 112 людей.

По ДСНС, по представниках, які у моєму підпорядкуванні, на даний час 112 людей.

"Також є ще придані розрахунки, які приїхали з усієї України. Тут працює не тільки Харківська область, працюють представники й Луганської, і Київської областей, міста Києва. Також є міжнародні організації", — зазначив Ігор Овчарук.

За даними ОВА, за тиждень 1-6 липня сапери ДСНС знешкодили 431 боєприпас на Харківщині.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок