"Липці зараз схожі на руїни": у селі на півночі Харківщини, що перебуває під обстрілами, лишаються 23 людини

"Липці зараз схожі на руїни": у селі на півночі Харківщини, що перебуває під обстрілами, лишаються 23 людини

У Липцях, які перебувають під щоденними обстрілами РФ на півночі Харківщини, лишаються 23 людини.

Про це Суспільне Харків 21 червня розказав заступник начальника Липецької сільської військової адміністрації Сергій Криветченко.

"В центрі немає нікого, люди ховаються у двох районах у нас в громаді. Вони ховаються і живуть у підвалах. В погребах, в підвалах живуть. Ми їм привозимо (їжу – ред.), намагаємося їх вмовити виїхати. Вони не хочуть кидати свої будинки. Є родини, є одинокі. Кажуть, вони жили тут, зростали та помруть у своїх будинках", — говорить Сергій Криветченко.

Люди, які лишаються, евакуюватися відмовляються.

"Сьогодні поїхала наша евакуаційна група, може ще когось вивезуть. Переконають. Вони не хочуть виїжджати, ми їдемо, переконуємо, намагаємося їм пояснити, що у Харкові буде краще. Вони нам кажуть, що по Харкову теж може прилетіти. Ми відповідаємо, що у Харкові вас хоча б можуть врятувати. А до Липців не можуть виїхати ані швидка допомога, ані наша пожежна служба. У нас зруйнована пожежна частина", — розповідає заступник керівника Липецької СВА.

Криветченко каже, що російські війська посилили у

Останні два тижні змінилася періодичність (ударів КАБами — ред.). Раніше вони били о 9 ранку. А зараз б'ють хаотично: і вночі, і вдень. Люди, які там залишились, яких ми намагаємося вивезти, ми вчора вивезли нашого жителя з громади, то він сказав, що за добу поспав всього 1,5 години. Постійні удари, життя там неможливе.

"Липці зараз схожі на руїни. Заїжджаєш… В нас були дуже красиві школи, дуже красиві будинки, центр був дуже красивий. Зараз все зруйновано. Десь під нуль вже зруйновано. В нас будинок культури, який був дуже красивий в Липцях, він під нуль зруйнований. Навіть стін не лишилося, добили", — говорить Сергій Криветченко.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок