У Харкові судитимуть медсестру з Полтавщини, яку звинувачують в оформленні фейкової інвалідності

У Харкові судитимуть медсестру з Полтавщини, яку звинувачують в оформленні фейкової інвалідності

40-річну медсестру одного з медзакладів Полтавської області судитимуть за хабар, який, за даними правоохоронців, їй дали за оформлення другої групи інвалідності.

Справу слухатиме Жовтневий райсуд Харкова, повідомила пресслужба облпрокуратури.

За даними слідства, медсестра однієї з установ у Полтавській області підшукувала людей та "допомагала" їм в оформленні фейкової інвалідності, просила за це 200 тис. гривень. Прокуратура каже, що перший платіж був 15 тисяч.

"Фігурантка розв'язувала питання про безперешкодне узгодження документів щодо медичного обстеження і стаціонарного лікування без їх фактичного проходження та перебування. Надалі це б дозволило оформити інвалідність, отримувати гроші та інші "привілеї", — сказано у повідомленні.

На початку квітня 2024 року правоохоронці затримали медсестру під час отримання другої частини суми у розмірі 185 тисяч гривень у Харкові від "клієнтки", якій обвинувачена "допомогла" в оформленні інвалідності другої групи, кажуть у прокуратурі.

Скільком людям медсестра могла зробити фейкову інвалідність та чи були серед них чоловіки, які у такий спосіб уникнули мобілізації, встановлює слідство.

Медикині загрожує позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок