У Борівській громаді планують евакуювати 30 дітей з "помаранчевої зони"

У Борівській громаді планують евакуювати 30 дітей з "помаранчевої зони"

У Борівській громаді Харківської області розглядають питання про обов'язкову евакуацію 30 дітей, які живуть в умовній "помаранчевій зоні".

Про це в етері Суспільного 19 червня розказав керівник Борівської СВА Олександр Тертишний.

За його словами, "помаранчевою зоною" називають населені пункти, які не близько до лінії фронту, але потерпають від щоденних обстрілів.

"У прифронтових населених пунктах трохи понад 150 людей перебувають, дітей там немає. Зараз ми приймаємо рішення про обов'язкову евакуацію дітей з "помаранчевої" зони, це близько 30 дітей. Ці населені пункти далі від фронту, але вони під обстрілами. Будемо працювати з родинами. Питання про загальну евакуацію поки не стоїть", — розказав Тертишний.

За даними керівника департаменту цивільного захисту ОВА Івана Сокола, розглядають питання евакуації 33 дітей з п'яти населених пунктів:

  • Загризового;
  • Богуславки;
  • Шийківки;
  • Маліївки;
  • Нової Кругляківки.
Наслідки обстрілу Борової, березень 2024 року
Наслідки обстрілу Борової, березень 2024 року. Фото: Сергій Болвінов/Facebook

За його словами, у громаді перебувають близько 6,7 тис. людей, на початку 2024 року на Борівщині жили 7,5 тис. людей. Частина людей виїхала через обстріли: "Після останніх подій, коли останні два місяці Борівщину дуже почали обстрілювати, є певний відтік людей".

Основні види зброї — КАБи, РСЗВ, залітає до нас і балістика.

"Ситуація в громаді напружена, але контрольована. За останні дні ворог щодня тероризує наші населені пункти, обстрілює з різних типів зброї, ніякої моралі. Знищення житлового фонду, комунальних закладів. У Боровій вже немає жодної цілої адмінбудівлі", — розказав Олександр Тертишний.

Що відомо про можливий наступ росіян на Борову на Харківщині

18 червня стало відомо, що російські війська планують захопити Борову на Харківщині після того, як вийдуть на кордони Луганської області, повідомили у 3-й ОШБр.

Російські війська планують захопити Борову на Харківщині після того, як вийдуть на кордони Луганської області
Можливі плани РФ щодо захоплення Борової на Харківщині. Аналітичний проєкт Deepstate

Для наступу на Борову армія РФ наростила "ударний кулак" на ділянці від Райгородки до Нововодяного, повідомляє аналітичний проєкт Deepstate. За даними дослідників, на цьому напрямку росіяни зібрали до 10 000 військових та близько 450 одиниць військової техніки, з яких 200 — це артсистеми.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок