Для відбудови "Фактор-Друк" у Харкові знайшли спонсора: як швидко планують відновити типографію

Для відбудови "Фактор-Друк" у Харкові знайшли спонсора: як швидко планують відновити типографію

друкарня, харків, фактор друк, віват, книжки
Друкарня "Фактор-Друк" після ракетного удару РФ, 28 травня 2024 року. Суспільне Харків/Валерія Ємець

Фонд Говарда Баффета з США профінансує відбудову друкарні "Фактор-Друк", палітурковий цех якої знищили росіяни ракетним ударом 23 травня, внаслідок якого загинули семеро працівників.

Про це повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

"Друкарню планують відновити за чотири-п'ять місяців, щоб наші діти читали підручники українською мовою, а видавці могли продовжити друкувати книги", — зазначив Синєгубов.

Росіяни намагаються зламати нашу культурну ідентичність, як і сотні років тому відрізати нам доступ до мови, літератури, і, найголовніше — знищити державність. У них це не вдасться.

Що відомо про удари ракетами С-300 по Харкову 23 травня

Зранку 23 травня росіяни поцілили по Харкову ракетами С-300: правоохоронці зафіксували дев'ять влучань в Основ'янському та Холодногірському районах.

В Основ'янському районі ракети вдарили по друкарні: зайнявся цех із папером на площі щонайменше 500 кв. метрів, повідомили у ДСНС регіону. У мить удару на робочому місці в "Фактор-Друк" перебували 50 людей. Підприємство обслуговувало одне з найбільших видавництв в України.

На робочих місцях загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина дістала поранень. Палітурний цех, в який влучили, частково згорів, у ньому зруйнований дах та унікальне обладнання. Загальні збитки склали близько шести мільйонів євро.

Щонайменше на 40% поліграфічний ринок України скоротився після цієї трагедії. Я не уявляю, як галузь зможе забезпечити друк шкільних підручників. Я впевнений, що 30-40% усіх підручників в Україні, друкувалися саме в "Фактор-друк".
Сергій Політучийвласник групи компаній "Фактор"

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок