Чи перегляне "Епіцентр" заходи безпеки після ударів РФ по гіпермаркету у Харкові

Чи перегляне "Епіцентр" заходи безпеки після ударів РФ по гіпермаркету у Харкові

В мережі "Епіцентр" вважають заходи безпеки в магазинах пропрацьованими, там наголошують, що правила безпеки діють в усіх гіпермаркетах мережі.

Про це в етері "Суспільне. Студія" 28 травня розказала керівниця департаменту зв'язків з громадськістю гіпермаркету "Епіцентр" Юлія Чудновець.

"У нас заходи безпеки пропрацьовані, і саме тому так мало жертв — дуже чітко діяли всі наші працівники. Під час повітряної тривоги лунає оголошення, і всіх відвідувачів просять покинути приміщення. Треба розуміти, що в нас торгові центри не на три-чотири тисячі квадратів, а на 25 тисяч. Це дуже багато. І людей просять покинути приміщення, виходити, але ми не зачиняємо дверей, тому що якщо ми зачинимо, вони залишаться в пастці й просто", — говорить Юлія Чудновець.

Я думаю, ви бачили, як діяли наші електрики, як вони швидко все вимикали, як вони перекривали все постачання, щоб ніде не було додаткових вибухів.

"Це чітко відпрацьована схема, і вона працює не лише в наших маркетах по східних регіонах, а по всіх торгових центрах. Тому що ми цю відповідальність розуміємо, і на відміну від усіх інших торгових об'єктів ми маємо й перевагу й величезний мінус одночасно — величезні площі. Людям легко там загубитися й навіть сховатися, якщо вони не завжди хочуть реагувати на тривоги. І це наша відповідальність, і наша проблема, і наші співробітники до останнього зазвичай залишаються, щоб евакуювати всіх людей", — сказала Чудновець.

рятувальники в епіцентрі
Розбір завалів у знищеному російськими авіабомбами "Епіцентрі" у Харкові, 27 травня 2024 року. Суспільне Харків/Євген Гертнер

За її словами, після ударів по гіпермаркету у Харкові ймовірно загинули 14 працівників компанії та промоутерів.

"Я зараз можу сказати лише офіційну статистику, те, що ми можемо повідомляти за домовленістю з правоохоронними органами. Натепер з наших людей офіційно підтверджено двоє загиблих, але вісім людей увесь цей час не виходять на зв'язок, і ще четверо наших промоутерів, які також були й працювали — це представники інших компаній — також не виходять на зв'язок. Зараз тривають експертизи, і ми офіційно оголосити їх загиблими зможемо, коли ці експертизи завершаться. Але зараз, якщо казати з боку компанії, це 14 людей", — сказала комунікаційниця.

рятувальник в епіцентрі
Рятувальник перепочиває під час розбору завалів у знищеному російськими авіабомбами "Епіцентрі" у Харкові, 27 травня 2024 року. Суспільне Харків/Євген Гертнер

За даними поліції Харківщини на 13:30 28 травня, під час російських ударів по "Епіцентру":

  • 17 людей загинули, 16 з них опізнали;
  • 49 людей дістали поранень;
  • Двоє людей вважаються зниклими безвісти.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок