Евакуацію у межах Вовчанська тимчасово призупинили: скільки людей лишається у місті

Евакуацію у межах Вовчанська тимчасово призупинили: скільки людей лишається у місті

вовчанськ евакуація
Співробітники ДСНС евакуйовують місцевих жителів з прикордонного Вовчанська, 13 травня 2024. Суспільне Харків

З частиною жителів Вовчанська, які лишили заявки на евакуацію, у поліції немає зв'язку.

"Евакуація небезпечна через FPV-дрони" — Стецина

Росіяни активно використовують FPV-дрони, через це є небезпека для тих, хто евакуює людей з Вовчанська, розповів Суспільне Харків 24 травня начальник Вовчанського відділу поліції Максим Стецина.

"Зараз ми шукаємо вирішення за допомогою РЕБів або ще якихось приладів для того, аби забезпечити безпеку особового складу. Поліція спілкується з громадянами, повідомляємо про нові точки евакуації, які ми не розголошуємо, і евакуйовуємо громадян. Захищаємо поліцейских за допомогою РЕБ-сигналів, броньованої техніки. Також є прилади, які повідомляють про повітряну небезпеку, є прилад, який завчасно зчитує і повідомляє, що в найближчому районі є загроза FPV-дронів", — розповідає Стецина.

Евакуація з Вовчанська
73-річний Віктор прощається з дружиною Надією, яка погодилась на евакуацію з Вовчанська. Віктор, пояснює: залишається, бо треба працювати на пасіці. Поліцейські з групи евакуації намагались вмовити подружжя виїжджати удвох, пояснювали про небезпеку обстрілів, але чоловік непохитний. Харківщина, 14 травня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

За заявками, які надішли до поліції, з Вовчанська потрібно вивезти близько 76 людей. З частиною з них у правоохоронців немає зв'язку, зазначає Стецина.

"Охочих евакуюватися не поменшало, всі розуміють небезпеку, але життя громадян для нас пріоритет. Тому будемо якось розв'язувати проблему з FPV-дронами", — каже начальник відділу поліції.

"Російські війська вже не прорвуть лінію оборони" — Гамбарашвілі

У межах Вовчанська не тільки небезпечно нині пересуватися, але і під'їжджати до міста, говорить начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.

"Зараз там працюють тільки військові. Евакуацію ми тимчасово призупинили по самому місту. Ми максимально інформуємо тих, хто лишився, щоб вони мали можливість вийти на підступи до міста, щоб ми мали змогу їх евакуювати. Це переважно люди похилого віку і переважно на тих територіях, де ведуться бойові дії", — розповідає Гамбарашвілі.

ЗСУ контролюють більшу частину Вовчанська, вуличні бої йдуть у північній частині, розказує начальник МВА.

вовчанськ
Український військовослужбовець 92-ї окремої штурмової бригади охороняє територію недалеко від міста Вовчанськ у Харківській області, Україна, 19 травня 2024 року. REUTERS/Inna Varenytsia

"Я думаю, що російські війська вже не прорвуть лінію оборони, ЗСУ витримали перший натиск, зупинили ворога, і зараз йдуть бої. Кожен населений пункт, кожен квадратний метр, кілометр нашої території — це втрата для нас. Наші хлопці оберігають, звільняють і роблять все можливе задля того аби вибити ворога з нашої держави", — каже Тамаз Гамбарашвілі.

Станом на ранок 24 травня з Чугуївського, Харківського, Богодухівського районів Харківщини евакуювали 11 018 людей, повідомив очільник ОВА Синєгубов.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок