У Вовчанську під час евакуації зникли двоє волонтерів з Київської області: що відомо

У Вовчанську під час евакуації зникли двоє волонтерів з Київської області: що відомо

Доповнено
Вовчанськ
Наслідки обстрілів Вовчанська, 12 травня 2024 року, Харківщина. Поліція Харківщини

У прикордонному Вовчанську Харківської області 10 травня зникли двоє волонтерів.

Про це Суспільне Харків 14 травня розказав начальник Вовчанської міської адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.

"Є інформація, що у перший день масованих обстрілів та евакуації волонтери самовільно, не узгоджуючи ні з поліцією, ні з нами, виїхали в місто, не володіючи інформацією, що не потрібно їхати у північну частину міста. Перебування цих двох волонтерів зараз невідоме. Або вони попали під обстріл і загинули, або потрапили в полон — ми не розуміємо цього", — сказав начальник МВА.

Тамаз Гамбарашвілі
Тамаз Гамбарашвілі, 14 травня 2024 року. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

За словами Гамбарашвілі, громадська організація, яка відправляла волонтерів, звернулася до поліції з заявою про зникнення двох людей.

"Наскільки я знаю, це волонтери з Київської області, які хотіли допомогти з евакуацією населення у Вовчанську і заїхали у місто для евакуації або іншої гуманітарної цілі. Але вони не координувалися", — сказав Суспільному керівник відділу евакуації координаційного гумцентру Олег Іванов.

Олег Іванов
Олег Іванов. Суспільне Харків/Дмитро Гребінник

"Їхні колеги хотіли поїхати шукати, я з ними розмовляв, сказав, що це найдурніша ідея. Я розумію, яке це горе, але потрібно розуміти: коли ви заїхали і з вами щось сталося, через це буде ризикувати Національна поліція, люди, які вивозять інших. Потрібно допомагати, а не бути проблемою", — говорить Олег Іванов.

Наскільки важливо координуватися? Я опишу банальну ситуацію. Національна поліція заїхала на броньованій машині за адресою, щоб забрати людей, і їх обстріляли стрілковою зброєю. Наш екіпаж у перший день вивозив людину з простріленою рукою — за 20 хвилин до цього росіяни зайшли до нього в будинок, вистрілили йому в руку. Через 20 хвилин вже приїхав наш екіпаж і забрав людину. Ось настільки тут динамічна ситуація. Координація має бути окрема, точкова по місту Вовчанську. І потрібно координувалися з владою та Національною поліцією.

"Ми закликаємо усіх волонтерів та небайдужих, які мають змогу допомогти, координувати свої дії з військовою адміністрацією, з поліцією, з координаційним центром, щоб не було таких випадків, що люди їдуть, не розуміючи, куди вони їдуть", — зазначив Тамаз Гамбарашвілі.

Доповнено 14:18. Один з волонтерів, які зникли у Вовчанську, міг загинути, повідомив керівник слідчих поліції Харківщини Сергій Болвінов.

"Поки точилися бої за місто, двоє волонтерів на власній машині поїхали до Вовчанська, щоби евакуювати звідти місцеву родину. Але до адреси вони так і не доїхали — зникли. Ми вже розслідуємо цю справу, та, на жаль, за попередньою інформацією та даними від свідків, хлопців розстріляли російські військові. Один з них, ймовірно, поранений, другий — не вижив", — повідомив Болвінов.

Ситуація у Вовчанську на 14 травня стабільно важка, росіяни б'ють по місту з авіації, артилерії, мінометів, РСЗВ, над містом літають російські дрони, розказав Тамаз Гамбарашвілі. На ранок інформація щодо нових випадків поранення чи загибелі місцевих жителів не надходила, зазначив Гамбарашвілі. За його словами, у Вовчанську на 14 травня перебувають до 400 людей.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок