"Усі точки задіяні": на Харківщині заповнені ліжка з киснем для хворих на COVID

"Усі точки задіяні": на Харківщині заповнені ліжка з киснем для хворих на COVID

"Усі точки задіяні": на Харківщині заповнені ліжка з киснем для хворих на COVID
. Фото ілюстративне: Суспільне Харків

Ситуація в опорних медзакладах у Харківській області залишається напруженою. Забезпечені киснем ліжка в регіоні заповнені — як в місті, так і в області.

Про це Суспільному 24 жовтня повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Тарас Пастух.

"Вже і в районах усі кисневі точки задіяні. Ця ситуація вже, напевно, щонайменше тиждень триває", — сказав Тарас Пастух.

Якщо ліжко звільняється, одразу надходить інший пацієнт. "Інколи навіть може вирішуватися питання, що на одній точці може бути два пацієнти до моменту, коли якась точка звільниться. Тобто коли пацієнти почергово дихають і у такий спосіб рятують собі життя", — зазначив заступник голови ОДА.

За даними обласного департаменту охорони здоров'я, у Харківській області для пацієнтів з COVID є 3672 ліжка, 1983 або 54% з яких (дані на 22 жовтня) зайняті. При цьому з 3672 ліжок в регіоні киснем забезпечені тільки 23%, сказав голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

"На жаль, це дуже мала цифра. 23% забезпеченості киснем", — сказав Кучер.

Дивіться також: Яка ситуація з киснем у медзакладах Харкова

"Але це за рахунок того, що зараз додалися залізничні лікарні, які не мають кисню", — уточнив Пастух.

"В чому ситуація критична: ліжка є, а кисню немає. Ми зараз займаємося цим питанням", — сказав Кучер.

На Харківщині зайняті усі ліжка з киснем для COVID-хворих — обладміністрація
Залізнична лікарня не має достатньої кількості кисневих точок. Суспільне Харків

За словами голови ОДА, проблема з киснем — одна з основних у ситуації з COVID-19.

"Щодо кисню. На жаль, постачальник на цьому тижні поки що не довіз нам концентратори. За них йде бійня по всій Україні... Я на спільній нараді з прем'єр-міністром, міністром охорони здоров'я, повідомив, якщо є можливість, я попрохав, ми маємо бюджет для того, щоб закупити концентратори у великій кількості. 800-900 штук. Це значним чином покращило б можливість забезпечити киснем наших пацієнтів", — сказав Кучер.

Він очікує відповіді від МОЗ щодо "постачальників як іноземних, так і на території держави".

Харківщина отримала 37,3 млн грн з держбюджету на забезпечення подачею кисню опорних закладів. За розпорядженням голови ОДА, кошти розподілені між бюджетами області, Харкова і Вовчанського району.

Харківський обласний бюджет отримав 18,6 млн грн, бюджет Харкова — 18,63 млн грн, бюджет Вовчанського району — 29,1 тисячі гривень.

Харківщина отримала кошти на кивень у COVID-лікарні

За словами Кучера, частину коштів мають направити на забезпечення киснем лікарень залізниці, які готуються приймати хворих на COVID.

Що відомо

  • 20 жовтня на брифінгу директор Харківської інфекційної лікарні Павло Нартов повідомив, що у лікарні планують побудувати кисневу магістраль на 116 точок на двох поверхах.
  • Директор міського департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат повідомив, що міським лікарням бракує кисневих точок. За його словами, на 20 жовтня у міських закладах Харкова було розгорнуто 530 ліжок для пацієнтів з СOVID-19, 150 з них обладнані киснем.
  • 22 жовтня перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов повідомив, що з 1 до 7 листопада Харків має отримати 52 концентратори для міських лікарень.
На початок