Харків атакувала ракета Північної Кореї — експерти ООН

Харків атакувала ракета Північної Кореї — експерти ООН

Наслідки обстрілу Харкова 2 січня 2024 року
Експерти оглядають кратер біля будівлі, пошкодженої під час російської ракетної атаки, Харків, 2 січня 2024 року. REUTERS/Sofiia Gatilova

Уламки снаряда, який впав у Харкові 2 січня, належали північнокорейській балістичній ракеті серії Hwasong-11.

Про це у звіті комітету Ради Безпеки вказали спостерігачі ООН, який потрапив до Reuters.

Зазначається, що у 32-сторінковому звіті спостерігачі ООН дійшли висновку, що "уламки снаряда, який впав у Харкові 2 січня 2024 року, походять від ракети КНДР серії Hwasong-11" і порушують ембарго на постачання зброї Північної Кореї.

Корейська Народно-Демократична Республіка перебуває під санкціями ООН за її балістичні ракети та ядерну програму з 2006 року, і ці заходи були посилені з роками.

Троє спостерігачів ООН за санкціями прибули в Україну на початку квітня, щоб оглянути уламки, і не знайшли доказів того, що ракета була виготовлена Росією.

У звіті вказується, що інформація про траєкторію, надана українською владою, вказує на те, що ракета була запущена в межах території Російської Федерації.

"Таке розташування ракети ... означало б її закупівлю громадянами Росії", — сказали спостерігачі, додавши, що це було б порушенням ембарго на постачання зброї, накладеного на Північну Корею у 2006 році.

Через кілька днів після атаки 2 січня прокуратура Харківської області продемонструвала ЗМІ фрагменти ракети, заявивши, що вона відрізняється від російських зразків і "це може бути ракета, поставлена Північною Кореєю".

На засіданні Ради Безпеки ООН у лютому США звинуватили Росію у щонайменше дев’яти запусках балістичних ракет проти України, наданих КНДР.

Спостерігачі ООН заявили, що балістичні ракети серії Hwasong-11 були вперше публічно випробувані Пхеньяном у 2019 році.

Що відомо про ракетний удар РФ 2 січня по Харкову

2 січня перший вибух у Харкові чули о 07:30. Внаслідок ракетних ударів загинули 91-річна та 84-річна жінки, було відомо про 62 поранених.

140 житлових будинків пошкоджені внаслідок російських обстрілів міста з 29 грудня по 3 січня. Житлові будинки пошкоджені в Київському, Шевченківському, Основ'янському, Холодногірському та Слобідському районах, повідомили у міськраді.

На початок