Хабар у криптовалюті: справу народного депутата Одарченка передали до суду

Хабар у криптовалюті: справу народного депутата Одарченка передали до суду

нардеп андрій одарченко хабар біткоїн
Справу нардепа Одарченка про хабар у біткоїні передали до суду. Андрій Одарченко/Facebook

Справу чинного народного депутата Андрія Одарченка, якого підозрюють у спробі підкупу голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма, передали до суду.

Справу передали до суду 16 квітня, повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

"Як встановило слідство, у серпні 2023 року народний депутат звернувся до топпосадовця Державного агентства відновлення з проханням сприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. За це пообіцяв неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч дол. США, а згодом надав її частину у розмірі 0,39 біткоїна, що на той момент дорівнювало 10 тис. дол. США"

За даними антикорупційних органів, це перший хабар, який вдалося зафіксувати у криптовалюті. Розслідування завершили 11 січня 2024 року.

Що відомо про спробу нардепа Андрія Одарченка підкупити посадовця

45-річний Андрій Одарченко був обраний народним депутатом Верховної Ради 9 скликання від "Слуги народу" Харкова. За даними руху "Чесно", він пропустив 36% голосувань з початку 2022 року і до травня 2023 року. Був деканом факультету управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю Харківського державного університету харчування та торгівлі.

Вищий антикорупційний суд 22 листопада 2023 року взяв Одарченка під варту з можливістю застави в розмірі 15 мільйонів гривень. Сам Одарченко відкидає звинувачення у спробі підкупу.

23 листопада 2023 року фракція партії "Слуга народу" призупинила членство та виключила зі свого складу Андрія Одарченка на час проведення розслідування НАБУ, повідомила голова партії Олена Шуляк. Це рішення підтримали усі члени партії.

24 листопада 2023 року Андрій Одарченко вийшов з-під варти, за нього внесли 15 млн гривень застави, повідомили у Центрі протидії корупції.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок