У Харкові інженери за криптовалюту допомагали РФ під'єднати Запорізьку АЕС до "Росатома" — СБУ

У Харкові інженери за криптовалюту допомагали РФ під'єднати Запорізьку АЕС до "Росатома" — СБУ

Підозрюваний у роботі на "Росатом" під час війни
Підозрюваний у роботі на "Росатом" під час війни. СБУ

У Харкові затримали шістьох колишніх посадовців проєктних інститутів України, яких підозрюють у роботі на "Росатом", що перебуває під санкціями. За даними слідства, вони допомагали підключити Запорізьку АЕС до "Росатому".

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Слідство встановило, що підозрювані розробляли науково-дослідну та проєктну документацію для модернізації російських атомних станцій.

Підозрювана у роботі на Росатом під час війни
Підозрювана у роботі на "Росатом" під час війни. Офіс Генерального прокурора/Facebook

"Насамперед мова йде про Курську, Ростовську, Нововоронезьку та Балаковську АЕС. Також представники "Росатома" планували залучити своїх поплічників до виконання високотехнологічних робіт на тимчасово захопленій частині території на півдні України. Там фігуранти мали допомогти окупантам повністю інтегрувати Запорізьку атомну електростанцію до енергетичної системи РФ", — сказано у повідомленні.

Листування, яке виявили у підозрюваних у роботі на "Росатом" під час війни
Листування, яке виявили у підозрюваних у роботі на "Росатом" під час війни. СБУ

В СБУ кажуть, що викрили дії інженерів на етапі підготовки проєктної документації: "Тим самим українська спецслужба зірвала спроби "Росатома" отримати доступ до стратегічно важливих українських технологій".

За даними слідства, основним фігурантом провадження є керівник проєктної організації у Харкові. Посадовець налагодив контакт з рашистами через свого родича — власника російської компанії, яка виконує підряди "Росатома". Контакт між собою підтримували через популярний месенджер та електронну пошту. До злочинної діяльності харків’янин залучив ще п’ятьох місцевих науковців у галузі атомної енергетики.

В СБУ з'ясували, що підозрювані отримували винагороду у криптовалюті.

"Кошти надходили на криптогаманці підставних осіб, які потім переводили в готівку отримані суми, і передавали їх проєктантам", — сказано у повідомленні.

СБУ затримала у Харкові інженерів-проектувальників, які за гроші з рф допомагали підключити Запорізьку АЕС до «росатома»
Підозрюваний у роботі на "Росатом" під час війни. Офіс Генерального прокурора/Facebook
"При цьому громадяни України усвідомлювали, що своїми діями допомагають розвитку атомної енергетики РФ, що сприяє безперебійному функціонуванню і електропостачанню її військово-промислового комплексу, військових частин, підприємств важкої та легкої промисловості. Це своєю чергою дає можливість державі-агресору нарощувати виробництво зброї та боєприпасів, які надалі використовуються для ведення бойових дій на території України", — кажуть в Офісі Генпрокурора.

За підозрою у пособництві державі-агресору харків'янам загрожує до 12 років позбавлення волі.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Telegram, Facebook, Viber, Instagram, Youtube

На початок