Голову Вовчанського райсуду звільнили з посади. Її обвинувачують у держзраді

Голову Вовчанського райсуду звільнили з посади. Її обвинувачують у держзраді

Голову Вовчанського райсуду звільнили з посади. Її обвинувачують у держзраді
. Голова Вовчанського райсуду Ірина Уханьова. Фото: Суспільне Харків

Вища рада правосуддя 27 лютого звільнила з посади Ірину Уханьову — голову Вовчанського районного суду Харківщини, яку обвинувачують у держзраді.

Дисциплінарну скаргу до Ради правосуддя подала обласна прокуратура.

"Рішенням Другої Дисциплінарної палати ВРП від 24 січня 2024 року застосовано дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді", — сказано в повідомленні пресслужби.

Що відомо про справу голови Вовчанського райсуду Ірини Уханьової

У травні 2022 року прокурор області Олександр Фільчаков повідомив, що голові Вовчанського районного суду Харківської області Ірині Уханьовій заочно повідомили про підозру у співпраці з російськими окупантами. Перше слухання у справі відбулося у вересні 2022 року в Полтаві.

Жінку звинувачують у тому, що вона співпрацювала з російськими військовими та закликала інших суддів лояльно ставитися до окупантів.

Наприкінці 2022 року очільниці райсуду оголосили другу підозру: за даними слідства, вимагала від співробітників отримати паспорти РФ і примушувала готуватися до іспиту на знання російського законодавства.

Ірина Уханьова — суддя, яка у 2016 році арештувала на 15 діб харківського правозахисника за зйомку на засіданні суду. Її відстороняли від правосуддя та винесли підозру у неправосудному рішенні.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок