"Допомагав ремонтувати російські танки під час боїв за Харків": під варту взяли підозрюваного у пособництві РФ

"Допомагав ремонтувати російські танки під час боїв за Харків": під варту взяли підозрюваного у пособництві РФ

сбу харків
Служба безпеки України. Фото: СБУ

На Харківщині затримали, повідомили про підозру та взяли під варту працівника заводу Богодухівського району, який міг ремонтувати російську бронетехніку.

Про це повідомив речник Управління СБУ у Харківській області Владислав Абдула.

"Після захоплення громади він зголосився допомагати загарбникам і почав ремонтувати їхню бронетехніку. Насамперед фігурант відновлював бойові спроможності російських танків, бойових машин піхоти та колісних транспортних засобів, які були підбиті українськими захисниками під час боїв за Харків. Також ворожий поплічник "здавав" місцевих жителів, які чинили спротив збройній агресії РФ", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили в СБУ, після того, як підозрюваний вказував на жителів громади, росіяни викладали їх, ув'язнювали та катували.

допомагав військам РФ
Фото: Владислав Абдула/Facebook

Також, за інформацією Служби, чоловік показував окупантам оселі людей, які виїхали на підконтрольну Україні територію: "Потім росіяни разом зі своїм пособником вдиралися у помешкання громадян і повністю розграбовували їх".

За це командування підрозділів російських військ дозволяло фігуранту вільно пересуватися по місцевості та забирати собі частину награбованого майна. Після звільнення району зловмисник намагався "залягти на дно" і таким чином уникнути правосуддя. Однак співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2пособництво державі-агресору Кримінального кодексу. Він перебуває під вартою. Чоловіку загрожує до 12 років ув'язнення.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок