Вулиця Миколи Чалого зʼявилась у Пісочині — перша у регіоні на честь бійця 5-ї Слобожанської бригади

Вулиця Миколи Чалого зʼявилась у Пісочині — перша у регіоні на честь бійця 5-ї Слобожанської бригади

У Пісочині на Харківщині назвали вулицю ім'ям місцевого жителя і загиблого бійця — 37-річного Миколи Чалого. Він служив у 5-й Слобожанській бригаді Нацгвардії, яка звільняла область від російських окупантів.

Вулицю і в'їзд у центрі Пісочина, які називалися "Кооперативними", перейменували наприкінці 2023 року. За даними пресслужби підрозділу, Микола Чалий — їхній перший боєць, на честь якого в області переназвали вулицю.

Вулиця Миколи Чалого Пісочин
Вулиця у центрі Пісочина носить ім'я загиблого нацгвардійця Миколи Чалого, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

До повномасштабного вторгнення Микола Чалий утеплював фасади будівель. Воювати пішов добровольцем на третій день повномасштабного вторгнення — разом зі своїм молодшим братом Дмитром, розповідає батько загиблого Ігор Чалий.

Микола Чалий Нацгвардія
Нацгвардієць Микола Чалий на службі. Фото надав Ігор Чалий

"Ми дізналися тільки на другу чи третю добу, що вони на фронті. Подзвонили: "Ви не переживайте, ми добровольцями пішли". Микола був готовий, налаштований. Тоді ми волонтерили на повну. Збирали хлопцям допомоги, бо попервах у них із постачанням було слабко. Купували, і бронежилети, і плити, і каски", — згадує батько нацгвардійця Миколи Чалого.

Микола Чалий 5-та Слобожанська бригада
Батько загиблого бійця Ігор Чалий, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків
Коли він зняв із себе бронежилет, каску і все інше, поклав це на ваги — вийшло 104 кілограми. А його вага — 76 кілограмів. Потрібно було з цією вагою в 104 кілограми на собі бігати, стрибати, воювати
Микола Чалий Пісочин нацгвардія
Микола Чалий. Фото надав Ігор Чалий

Нацгвардієць Микола Чалий проявляв патріотизм з дитинства, розповідає його шкільна вчителька з української мови та літератури Галина Карась.

"Він брав активну участь у спортивних змаганнях, у шкільних заходах. У нас відбувалися уроки мужності і патріотизму до Дня перемоги, він себе завжди проявляв. Микола допомагав одноліткам, завжди з повагою ставився до вчителів. Він уже тоді поводив себе як патріот нашої держави, як майбутній захисник", — каже Галина Карась.

Микола Чалий Пісочин вулиця
Вчителька загиблого бійця Миколи Чалого Галина Карась, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Микола Чалий служив стрільцем, брав участь у звільненні Харкова, Балаклії та Ізюма. Загинув 3 лютого 2023 року поблизу Кремінної на Луганщині, говорить його командир з позивним "Бур".

"Росіяни спробували прорвати наш фронт, і нас закинули під Кремінну в Серебрянське лісництво. Заїхали ми в ліс і почалися окопуватися. Почався бій, відстрілялися. Виїхав танк, зробив кілька пострілів. Маленький уламок залетів Миколі під каску. Хлопці його витягли, він ще був живий, але поранення було смертельним", — каже побратим.

У Пісочині назвали вулицю на честь загиблого бійця Миколи Чалого
Командир на позивний "Бур", Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків
Ми прослужили з ним рік. Страху в очах у нього не було. Постійно тренувався, стріляв, відпрацьовували різні штурми, напади, оборону. Микола у нас був одним із найкращих бійців, вів за собою відділення
Микола Чалий Пісочин
Світлина нацгвардійця Миколи Чалого в будинку батьків, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Назвати вулицю в Пісочині ім’ям Миколи Чалого просили його побратими-нацгвардійці у березні 2023 року, розповів заступник селищного голови Юрій Костенко.

"Із ким би ви не спілкувалися, всі кажуть про Миколу як про гідну людину, яка з самого початку пішла захищати нашу державу й віддала своє життя за нашу свободу і незалежність", — говорить Юрій Костенко.

Пісочин Микола Чалий вулиця
Батько загиблого нацгвардійця Миколи Чалого на вулиці у Пісочині, названій на честь сина, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За словами батька нацгвардійця, Ігоря Чалого, спершу перейменувати вулицю на честь його сина пропонували у сусідніх Рай-Оленівці та у Коротичі. Але назвали вулицю у Пісочині, поряд із якою живе родина Чалих.

"Якщо чесно, я не в захваті. Кожен раз проїжджати — це як ножем по серцю. Але якщо хлопці-нацгвардійці захотіли, запропонували, то треба", — говорить Ігор Чалий.

Микола Чалий 5-та Слобожанська бригада
Портрети загиблого бійця 5-ї Слобожанської бригади Миколи Чалого, Харківська область, лютий 2024 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків
У Колі все життя було, починаючи з дитинства: "А чому не я?" Це правда, такий у нього був улюблений вислів. Людина маленька, худенька, але "задню" він ніколи не вмикав

За інформацією селищного голови Олега Чернобая, вулиця Миколи Чалого — одна з перших у Пісочині, названих за час повномасштабної війни на честь загиблих військових.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок