Життя Харкова та області у фото: 4-10 грудня

Життя Харкова та області у фото: 4-10 грудня

руські тишки розмінування
Жителька Руських Тишків на тлі розбитого російськими обстрілами будинку, Харківська область, 7 грудня 2023 року. Фото: Олександр Ставицький/Суспільне Харків

Наслідки ракетного удару РФ по Харкову, робота демінерів в області та новорічна ялинка у метро — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Наслідки нічного ракетного удару у Харкові 8 грудня

Внаслідок ракетного удару вночі 8 грудня були пошкоджені будинки на вулиці Динамівській Шевченківського району. Як розказала Суспільному місцева мешканка Ірина Грекова, її будинок вже тричі був пошкоджений внаслідок російських ударів. У її квартирі вдруге вибиті вікна у трьох кімнатах та кухні.

наслідки ракетного удару у Харкові
Розбите вікно внаслідок російського удару по Харкову, 8 грудня 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

Демінери The Halo Trust працюють на Харківщині

Розміновувачі міжнародної організації The Halo Trust з квітня 2023 року обстежили 500 гектарів території Харківщини, де тривали бої. Під час морозів розмінування не зупинятимуть.

the halo trust
The Halo Trust оглядають територію поблизу деокупованого Дослідного на Харківщині, грудень 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

У метро Харкова засвітили новорічну ялинку

У Харкові зранку 6 грудня відкрили головну ялинку міста. Її засвітили на станції метро "Університет".

новий рік у метро харкова
На станції метро "Університет" у Харкові засвітили ялинку, 6 грудня 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Понад 40 років збирала столітні рушники й посуд для музею, а в окупації рятувала їх: історія вчительки з Харківщини

Вчителька з деокупованого селища Шевченкового під Куп'янськом понад 40 років збирала експонати для музею народознавства та облаштувала у місцевому ліцеї українську світлицю. Під час окупації й обстрілів їй довелося рятувати столітні рушники, одяг та посуд у підвалах. Вчителька Марія Данилова має колекцію з сотні експонатів — це старовинні рушники, картини, український одяг та предмети побуту.

рушники з харківщини
Орнамент на сторічній скатертині, яку зберегла вчителька Марія Данилова з селища Шевченкового, Харківська область, грудень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Харківські науковці дослідили розмноження кажанів

У Харкові науковці з Українського центру реабілітації рукокрилих дослідили, яким чином розмножується один з поширених в Україні видів кажанів — пізній кажан. Спільно з європейськими колегами харківські хіроптерологи виявили: пеніс пізнього кажана більший за вагіну самиці у кілька разів, тому парування у цих тварин відбувається без проникнення. За словами фахівчині центру Альони Шуленко, це перший у світі зафіксований випадок непроникного статевого акту у ссавців.

кажани у харкові
Харківські науковці з’ясували, як кажани паруються без проникнення, Харків, листопад 2023 року. Фото: Валерія Ємець/Суспільне Харків

Маракую, гранати та інжир вирощує харківський науковець на двох ділянках — у Харкові та де проходила лінія фронту

Науковець інституту рослинництва імені Юр'єва Сергій Авраменко понад 10 років вирощує вдома тропічні фрукти — маракуї, гранати та інжир. Частину врожаю збирає з городу на подвір'ї у Харкові та має город в Ізюмському районі. Під час боїв за Барвінкове Сергій рятував під обстрілами свою тамтешню колекцію рослин з різних країн світу.

вирощує фрукти у харкові
Сергій Авраменко показує маракую, Харків, грудень 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок