Учасники акції прийшли до саду Шевченка з вимогою покарати місцевих охоронців, яких вважають винними у побитті двох студентів. Ще одна вимога: дозволити вільно сидіти на газонах у парках та скверах Харкова.
Протестувальники почали збиратися біля пам’ятника Тарасові Шевченку о 16:00.
За оцінками кореспондента Суспільного, до акції приєдналися понад сотня людей, переважно це студенти.
Вимоги акціянтів озвучив співорганізатор заходу Сергій Масалітін.
"Хочемо, щоб у справі про побиття студентів були покарані ті, хто це робив. Або ті хто був бездіяльний, інші працівники саду", – каже Масалітін.
До акціянтів вийшли представники охоронної агенції, яка обслуговує територію парку. Заступник директора компанії Олег Черкашин розповів, що бачив відео із камер спостережень. Він стверджує, що працівники агенції студентів не били, там були інші люди:
"На відео немає жодного кадру, де наш співробітник когось б’є. Там були присутні люди, які не є співробітниками охоронної агенції. Ми завтра передамо відео до відділку поліції. Обличчя видно чітко, дії видно чітко. Я не був на місці події, ми сядемо, розберемося. (На відео видно — ред.) активні дії — дівчинку виносив невідомий хлопець".
На питання, де була охорона у цей час і чому не зупинили невідомого, який схопив дівчину, Черкашин відповів, що не розуміє ситуацію до кінця.
Суспільне транслювало акцію наживо
Також Черкашин пояснив, що ходити по газонах та сидіти на траві у саду Шевченка забороняють, тому що відвідувачі можуть пошкодити систему поливу.
Після проголошення вимог біля пам’ятника Шевченку, учасники акції посідали на газони — більшість людей зняли взуття.
Один з протестувальників, який назвався Михайлом, розповів: прийшов на акцію сам, із собою прихопив книжку.
"Позавчора це сталося з кимось, а завтра прийду я і зроблять так само і зі мною. Вирішив, що не буду чекати, вийду на підтримку. Взяв книгу Івана Багряного, "Тигроловів". І думаю провести час у гарній компанії", — каже Михайло.
Заклики вийти на протест інша учасниця акції, Ганна, побачила у мережі:
"Ми прийшли тому, що побачили пост про те, що тут били людей. Побиття людей охоронцями — дуже дивна справа і прийшли сюди підтримати це".
Масалітін сподівається, що протест приверне увагу посадовців міста:
"Щоб харків’яни могли на цих газонах сидіти, щоб їх не зганяли люди, сході на титушок незрозумілих. Ми хочемо, щоб наше право тут знаходилися захищали і нас не стягали з газонів".
Із пів години люди грали на гітарах та у настільні ігри, читали. Коли на газоні, де вони розмістилися, увімкнули систему поливу — частина акціянтів перейшли на іншу галявину.
За підрахунками поліцейських, в акції взяли участь до 70 людей, громадський порядок пильнували 20 силовиків. Скарг на дії протестувальників правоохоронці не отримували, розповіла речниця поліції Ганна Третьякова.
Що відомо
- Побиття студентів у вбиральні саду Шевченка сталося 4 вересня. Травми отримали 20-річний Сергій Шигида та його 18-річна подруга. Потерпілі стверджують: дівчині стало зле і щоб не чекати черги біля жіночої кабінки, вони вдвох зайшли до чоловічої. Це обурило охоронців, які почали витягати їх звідти і бити.
- Ще один конфлікт між відвідувачем і охороною саду Шевченка стався у Харкові 17 червня. Травми отримав 34-річний Ярослав Васильченко. Він виклав у мережу відео на якому його б’є чоловік у формі. Охоронцю висунули підозру у нанесенні легких тілесних ушкоджень. Станом на 6 вересня слідчі завершили розслідування і передали матеріали провадження до суду. Засідань у справі ще не було, повідомив Васильченко.