В харківських школах роздають подарунки з символікою блоку Кернеса

В харківських школах роздають подарунки з символікою блоку Кернеса

В харківських школах роздають подарунки з символікою блоку Кернеса
. Суспільне Харків

В школах міста Харкова в порушення закону "Про освіту" роздають подарунки з символікою політичної партії "Блок Кернеса — Успішний Харків". Батькам і дітям дарують сумки з назвою політсили, канцтовари, буклети й браслети.

Фото брендованих подарунків 1 вересня викладають у соцмережі харків'яни.

В харківських школах роздають подарунки з символікою блока Кернеса
t.me/hueviykharkov

Кореспонденти Суспільного бачили презенти з партійною символікою в школі №16.

В харківських школах роздають подарунки з символікою блока Кернеса
Суспільне Харків

Директорка школи Ірина Д'якова, звертаючись до першокласників, пересвідчилася, що всі вони отримали подарунки.

"Я бажаю вам успіхів, я бажаю вам натхнення, щоб у вас все було гаразд! Сьогодні ви всі отримали подарунки! Ви отримали подарунки?" — спитала директорка.

— Тааак!

— А які ви отримали подарунки?

— Ось! — відповіли діти і почали розбирати сумки.

— Ой, яка сумочка! — похвалила директорка.

В харківських школах роздають подарунки з символікою блоку Кернеса
Суспільне Харків

В харківських школах роздають подарунки з символікою блоку Кернеса
Суспільне Харків

На питання щодо політичної реклами у закладі освіти директорка відповіла: "Вибачте, це діючий мер, якого ми поважаємо. Це його право надати подарунок. Це мер надав, це ніяк не агітація".

На підставі чого речі з політичною символікою роздають у школах міста та за чиєю ініціативою, Суспільне намагалося дізнатися у голови партії "Блок Кернеса — Успішний Харків" Тетяни Чечетової-Терашвілі. Говорити телефоном вона відмовилась і направила до речниці партії Вікторії Маренич. Маренич на дзвінки поки не відповідає.

В діях освітян є ознаки порушення закону "Про освіту", говорить координатор громадської організації "Громадянська мережа "Опора" на Харківщині Микола Зінченко.

"З точки зору передвиборчої агітації, виборчий процес ще не почався, він починається лише 5 вересня, а офіційна реєстрація кандидатів стартує наприкінці вересня. Як каже Виборчий кодекс, офіційна агітація розпочинається після офіційної реєстрації. Тобто на зараз ми можемо казати, що це яка-небудь політична реклама. Проте закон "Про освіту", ст. 31ст. 31 ч. 3. У закладах освіти забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять: [...]найменування чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань);зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) чи засновниками політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань) [...]., прямо забороняє розповсюджувати в школах матеріали політичної реклами, в принципі залучати до її розповсюдження працівників закладів освіти", — коментує Зінченко.

Він також вбачає в діях міської влади ознаки використання адміністративного ресурсу.

"Більшість шкіл в місті є комунальними, належать до міської ради, а керує міською радою пан Кернес", — сказав Зінченко.

Читайте також: "Ніякої політичної реклами немає" — головна освітянка Харкова про подарунки від Кернеса в школах

Що відомо

  • У харківських школах зафіксували політичну рекламу Кернеса. "Опора" звернулась зі скаргою до Департаменту освіти.
  • Геннадій Кернес — один з претендентів на пост Харківського міського голови. На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року він балотуватиметься втретє.

Автори: Маргарита Дежкіна, Тетяна Федоркова

На початок