В Ізюмі замість зруйнованої поліклініки встановили мобільну амбулаторію — у ній будуть працювати сімейні лікарі. Приміщення розраховане на трьох лікарів та чотирьох медичних сестер.
Директорка центру первинної медсандопомоги Юлія Вродзинська каже, що до повномасштабної війни у місті працювали дві поліклініки — через обстріли одна з них зруйнована.
"Незадовго до початку вторгнення заклад закупив нові меблі, облаштовували кабінети. Ми проводили ремонти. Намагалися зробити умови для людей з інвалідністю", — говорить директорка медзакладу.
З 24 лікарів, які працювали до початку бойових дій, лишилася половина — вони щодня приймають до сотні пацієнтів, каже Вродзинська: "Населення зростає. У нас працює 11 лікарів. Ми перекриваємо потребу наших пацієнтів. Декларації намагаємося підписувати, щоб люди отримували якісну медичну допомогу".
Вона розповідає, що спочатку медичний персонал зруйнованої поліклініки перевели до шкірно-венерологічного диспансеру, але кабінетів не вистачало й навпроти диспансеру встановили модульну амбулаторію.
"Тут є чотири кабінети. Також є технічне приміщення, де стоїть бойлер. Є два туалети: один для персоналу, ще один — для людей з інвалідністю", — розповідає Юлія Вродзинська.
В амбулаторії працює кабінет щеплення.
Сімейні лікарі у мобільній амбулаторії почнуть приймати з 31 липня.
До повномасштабної війни в Ізюмі жили більш як 45 тисяч людей — зараз місто налічує близько 20 тисяч жителів, говорить начальник Ізюмської військової адміністрації Валерій Марченко.
"Сімейних лікарів поки вистачає, бо чисельність населення зменшилася майже у половину. По центральній міській лікарні є проблеми по деяких спеціалістах — невропатологах та кардіологах. Їх поки що немає, але ми залучаємо громадські організації", — каже Марченко.
За його словами, профільні лікарі приїжджають з Харкова та Києва, коли накопичуються заявки від місцевих жителів.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube