Для обстеження пошкоджених будинків Ізюма залучили мобільну лабораторію: за допомогою ультразвукової діагностики фахівці мають визначити, чи можна відновити будь-які конструкції.
Спецавтомобіль для обстеження стану будівель фахівці інженерно-консультаційного центру отримали у середині травня.
Машину надали за співпраці програми розвитку ООН та країн донорів Канади.
"Автомобіль укомплектований усім необхідним технічним обладнанням: ми можемо провести обстеження будівельних конструкцій, визначити їхню міцність та видати документальне підтвердження щодо відновлення будівель", — розповідає представник "Харківського регіонального інженерно-консультаційного центру" Даніїл Єлфімов.
Перші огляди провели у вересні 2022 року після деокупації міста, а зараз продовжують більш детальні перевірки.
"Зараз ми вже починаємо працювати на цьому обладнані, і це більш не руйнівні методи. Наприклад, арматуроскопи працюють на основі ультразвукової діагностики. Займаємося обстеженням об’єктів у найбільш зруйнованих містах", — каже експерт з будівельних конструкцій Анатолій Бутенко.
До першочергових об’єктів відносяться багатоквартирні будинки, а також об’єкти громадського значення.
Наприкінці травня фахівці оглянули поліклініку, яка зазнала руйнувань у березні 2022 року. За словами архітекторки-реставраторки Катерини Кублицької, ця будівля є пам’яткою архітектури: влітку її планують законсервувати.
"Готуємо звіти з обстеження будівлі, щоб було повне розуміння щодо її стану, потенціалу конструкцій, та як ми можемо її законсервувати", — каже Катерина Кублицька.
За даними заступника Ізюмського міського голови Максима Стрельника, у місті пошкоджені понад чотири тисячі будинків, з них більш як 120 — це багатоповерхівки. Цифри не остаточні, бо ще тривають обстеження, каже Стрельник.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube