Перейти до основного змісту
Життя Харкова та області у фото: 15-21 травня

Життя Харкова та області у фото: 15-21 травня

Життя Харкова та області у фото: 15-21 травня
. Святкування Дня вишиванки у Харкові, 18 травня 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Святкування Дня вишиванок, розмінування території дроном та дистанційною машиною, відновлення роботи ринку на Північній Салтівці та волонтерство іноземців — — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.

Як у Харкові відзначали Міжнародний день вишиванки

День вишиванки цьогоріч святкувати у кількох локаціях міста. У саду Шевченка для харків'ян та гостей міста влаштували фотозону — біля інтерактивної локації можна було зробити фото на згадку.️

день вишиванки
Як у Харкові відзначають День вишиванки. 18 травня, 2023. Фото: Суспільне Харків

Вишиванки з приватної колекції майстрині Ірини Шегди показали в обласному центрі культури й мистецтва. На виставці представлені сорочки кінця ХІХ-початку ХХ століття.

виставка вишиванок
Виставка вишитих сорочок, Харків, 18 травня 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Пам'ятник Тарасу Шевченку огорнули 50-метровим «вишиванковим оберегом перемоги».

пам'ятник шевченку
Святкування Дня вишиванки у Харкові, 18 травня 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Фермер з Харківщини дроном виявляє міни на полях

Фермер Геннадій Гончаров з Леб’яжого на Чугуївщині придбав дрон з тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях. Село пів року перебувало під обстрілами, на полях залишилися воронки від снарядів та боєприпаси. Їх фермер і намагається виявити з висоти, а потім інформує про знахідку саперів.

фермер із дроном
Фермер Геннадій Гончаров виявляє міни на своїх полях за допомогою дрона з тепловізором. Харківщина, Леб'яже, травень 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Маргарита Дежкіна

Харків'янин продовжує вивозити пошкоджені авто медиків після підриву на міні

Харків'янин Роман Прокуда вивозив пошкоджені авто медиків з-під обстрілів та на деокупованих територіях, а потім сам підірвався на міні поблизу Балаклії. Чоловік з перших тижнів вторгнення допомагав містянам: спочатку будував блокпости для військових, а потім на своєму евакуаторі взявся вивозити авто. Попри ампутовану стопу знову сів за кермо і продовжує допомагати медикам.

роман прокуда
Харків'янин Роман Прокуда вивозив автівки медиків з деокупованих територій та підірвався на міні. Харків, травень 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Олександра Новосел

Історія родини з Черкаських Тишків, яка лишилась в окупації через тварин

Юрію Купріну 75 років, разом із дружиною вони вирішили не виїжджати з Черкаських Тишків, адже не змогли покинути корів. Під час окупації вони ховали вдома українські прапори та чекали на звільнення — разом зі своїми чотирма коровами, яких не змогли залишити.

черкаські тишки
Житель Черкаських Тишок на Харківщині Юрій Купрін разом з однією зі своїх корів, яку не хотів полишати в окупації. Фото: Суспільне Харків

Іноземці в Харкові готують для переселенців

З початку повномасштабної війни щонайменше 200 іноземних волонтерів допомагали готувати гарячі обіди для переселенців і людей, які залишилися без житла, в їдальні заводу Фрунзе у Харкові. Щодня вони готують до трьох тисяч порцій.

їдальня фрунзе
Френсіс Кардинал. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

На ринок на Північній Салтівці повертаються підприємці

У харків’янки Яни Кочубей згорів магазин внаслідок російських обстрілів, але за рік вони з чоловіком повернулися до торгівлі й відкрили ятку на ринку "Наталка" на Північній Салтівці. Цей майданчик теж пошкоджений, проте сюди повертаються підприємці.

ринок наталка
Ринок на Північній Салтівці. Травень 2023 року. Фото: Микита Ольховський/Суспільне Харків

Брат загиблої кулеметниці Червоної пішов на фронт, аби помститись за смерть сестри

Гвардієць Владислав Семененко пішов на фронт, взявши із собою ніж — раніше він належав його старшій сестрі Яні Червоній, яка загинула на Луганщині у 2019. Чоловік, який завжди вважав свою сестру безсмертною, не зміг не стати на захист країни під час повномасштабного вторгнення, адже на війну він рвався ще з 2019. Все — аби помститись за Яну.

владислав семененко
Гвардієць Владислав Семененко пішов на фронт, аби помститися за сестру Яну Червону, яка загинула на війні у 2019 році. Фото: Суспільне Харків

На Харківщині випробовують дистанційну машину розмінування

У Балаклійській громаді почали тестувати нову машину для розмінування — це спільний проєкт саперів, військових та науковців з Харкова, які поєднали трактор та обладнання з танку.

машина для розмінування
На Харківщині випробовують дистанційну машину розмінування. Травень, 2023. Фото: Суспільне Харків

У харківському Літмузеї пройшла "Ніч музеїв"

Вдень 20 травня у Харківському літературному музеї провели "Ніч музеїв". Харків'яни та жителі міста слухали лекції на тему війни, культури мистецтва, ідентичності, а також побачили виставку робіт Валєра Бондаря.

харківський літмузей
"Ніч музеїв 2023" у Харківському літературному музеї. Фото: Суспільне Харків

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Топ дня
Вибір редакції
На початок