Святкування Дня вишиванок, розмінування території дроном та дистанційною машиною, відновлення роботи ринку на Північній Салтівці та волонтерство іноземців — — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків.
Як у Харкові відзначали Міжнародний день вишиванки
День вишиванки цьогоріч святкувати у кількох локаціях міста. У саду Шевченка для харків'ян та гостей міста влаштували фотозону — біля інтерактивної локації можна було зробити фото на згадку.️

Вишиванки з приватної колекції майстрині Ірини Шегди показали в обласному центрі культури й мистецтва. На виставці представлені сорочки кінця ХІХ-початку ХХ століття.

Пам'ятник Тарасу Шевченку огорнули 50-метровим «вишиванковим оберегом перемоги».

Фермер з Харківщини дроном виявляє міни на полях
Фермер Геннадій Гончаров з Леб’яжого на Чугуївщині придбав дрон з тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях. Село пів року перебувало під обстрілами, на полях залишилися воронки від снарядів та боєприпаси. Їх фермер і намагається виявити з висоти, а потім інформує про знахідку саперів.

Харків'янин продовжує вивозити пошкоджені авто медиків після підриву на міні
Харків'янин Роман Прокуда вивозив пошкоджені авто медиків з-під обстрілів та на деокупованих територіях, а потім сам підірвався на міні поблизу Балаклії. Чоловік з перших тижнів вторгнення допомагав містянам: спочатку будував блокпости для військових, а потім на своєму евакуаторі взявся вивозити авто. Попри ампутовану стопу знову сів за кермо і продовжує допомагати медикам.

Історія родини з Черкаських Тишків, яка лишилась в окупації через тварин
Юрію Купріну 75 років, разом із дружиною вони вирішили не виїжджати з Черкаських Тишків, адже не змогли покинути корів. Під час окупації вони ховали вдома українські прапори та чекали на звільнення — разом зі своїми чотирма коровами, яких не змогли залишити.

Іноземці в Харкові готують для переселенців
З початку повномасштабної війни щонайменше 200 іноземних волонтерів допомагали готувати гарячі обіди для переселенців і людей, які залишилися без житла, в їдальні заводу Фрунзе у Харкові. Щодня вони готують до трьох тисяч порцій.

На ринок на Північній Салтівці повертаються підприємці
У харків’янки Яни Кочубей згорів магазин внаслідок російських обстрілів, але за рік вони з чоловіком повернулися до торгівлі й відкрили ятку на ринку "Наталка" на Північній Салтівці. Цей майданчик теж пошкоджений, проте сюди повертаються підприємці.

Брат загиблої кулеметниці Червоної пішов на фронт, аби помститись за смерть сестри
Гвардієць Владислав Семененко пішов на фронт, взявши із собою ніж — раніше він належав його старшій сестрі Яні Червоній, яка загинула на Луганщині у 2019. Чоловік, який завжди вважав свою сестру безсмертною, не зміг не стати на захист країни під час повномасштабного вторгнення, адже на війну він рвався ще з 2019. Все — аби помститись за Яну.

На Харківщині випробовують дистанційну машину розмінування
У Балаклійській громаді почали тестувати нову машину для розмінування — це спільний проєкт саперів, військових та науковців з Харкова, які поєднали трактор та обладнання з танку.

У харківському Літмузеї пройшла "Ніч музеїв"
Вдень 20 травня у Харківському літературному музеї провели "Ніч музеїв". Харків'яни та жителі міста слухали лекції на тему війни, культури мистецтва, ідентичності, а також побачили виставку робіт Валєра Бондаря.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube