Розвідувальний безпілотник "Сірко", який розробили харківські конструктори, може збирати дані на відстані до 25 кілометрів. На озброєнні армії таких уже до 50 — їх закупили волонтери. Компанія планує підписати контракт із Міністерством оборони.
Дрон розробило харківське конструкторське бюро, розказав голова наглядової ради компанії-розробника Ігор Криничко.
"Ми вважаємо, що Україна за допомогою нашого літачка, так само як отаман Сірко, не програє жодної битви", — сказав Ігор Криничко.
Полковник запасу і волонтер Юрій Калгушкін, який консультує розробників, розповів, що безпілотник пройшов тестування в Міністерстві оборони.
"Проводили випробування під час роботи радіоелектронної боротьби. Він показав себе дуже гарно. Нашим РЕБам не вдавалося його посадити. Якщо казати про мінідрони, такі як Mavic 3, Mavic Pro, то завдяки волонтерам Збройні сили ними забезпечені та забезпечуються. Якщо казати про тактичні й оперативно-тактичні, то потреба дуже велика", — сказав Калгушкін.
"Сірко" може фіксувати камерою місцевість протягом півтори години. Неозброєним оком апарату не видно на висоті 300 метрів і вище, каже Ігор Криничко.
"Немає жодних випромінювань. Вимикаються всі прилади й передавачі, які створюють випромінення. І враховуючи те, що матеріал, з якого зроблена машина, абсолютно радіопрозорий, тобто радіовідлуння дуже-дуже маленьке або навіть його немає, дрон майже неможливо побачити й у радіозоні", — пояснив Криничко.
За його словами, літати на цьому дроні навчають у школі при конструкторському бюро.
"Будь-який фотограф, художник, музикант, поет має змогу за два-три тижні навчитися виконувати бойові завдання на цьому літачку. Це можливо завдяки максимальній автоматизації", — розповів Ігор Криничко.
За розрахунками представника компанії, на місяць зможуть виробляти до тисячі таких безпілотників.
Читайте також
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube