На рахунку підрозділу полковника НГУ із позивним "Партизан" вісім результативних влучань. Серед них — збитий 6 березня 2022 року винищувач, після якого російські пілоти не входили у повітряних простір Харківщини.
Про роботу протиповітряної оборони командир зенітно-ракетного дивізіону розповів в інтерв'ю Суспільне Харків.
Про знищені повітряні цілі
З початку повномасштабного вторгнення підрозділ "Партизана" знищив вісім літаків та гелікоптерів над Харківщиною — це ті цілі, які вдалось офіційно підтвердити.
"Су-34, який був нами збити над містом Харковом, який очолював, якщо я не помиляюсь заступник командира авіаполку, там один пілот загинув і одного вдалося взяти в полон. Збили його наших два розрахунки з ПЗРК "Ігла-1", інший хлопчик — з "Перуна" польського виробництва. Завдяки якраз цьому подвійному пуску вдалося збити цей літак", — згадує командир.
"Я особисто бачив, як воно все влучало в них. В цей час перебували трошки в іншому місці, чекали решту літаків, їх було два. Їм, на жаль, вдалося піти, ми їх зенітним вогнем зустріли, але через те, що була хмарність, їм вдалося уникнути нашого влучання", — додає "Партизан".
Один з тих, хто збив один, проходив строкову службу, інший був мобілізованим бійцем.
Чому після цього росіяни не входили в повітряний простір Харківщини
На думку командира, збиття цього літака стало одним з ключових моментів.
"Я думаю і втрата була суттєва, і вони зрозуміли те, що протиповітряна система не подавлена, що вона існує і що існує ризик втратити не один літак. Те що не літають, це ж не значить, що нема наших розрахунків — ми нікого не запрошуємо. Ми для того це і робимо, щоб ніхто сюди не смів більше залітати", — каже "Партизан".

Про кваліфікацію бійців, які збили Су-34
Строковик, який поцілив у літак, продовжує нести службу.
"Ним збитий ще один літак у Бахмуті. Працює розрахунок. Всі гадають, що один військовослужбовець стоїть і працює. Стоять два-три військовослужбовці, один спостерігає, другий веде, третій здійснює пуск ракети", — пояснює командир.
"Правильно обрати позицію, правильно спіймати ціль, правильно зробити весь алгоритм дій — це професійність і у деяких моїх військовослужбовців вона знаходиться просто на найвищому рівні", — додає він.

За словами "Партизана", в його підрозділі було багато військовослужбовців з Херсонської, Миколаївської областей, Чернігова, Запоріжжя та інших міст. Жоден з його бійців не відмовився від бойових завдань на початку повномасштабного вторгнення.
Про службу в Бахмуті
Після оборони Харкова підрозділ "Партизана" був на Дергачівщині, у Золочеві, згодом вийшли на кордон Харківської області, після оборони якого вирушили до Бахмуту.
"Коли ми опинились у Бахмуті, застосування авіації було щоденне. Дуже багато авіавильотів було у противника. В основному застосовувалися Су-25, а вночі Су-24", — говорить командир.
"Ми своєчасно один з комплексів перетягнули на Бахмут, поставили туди, куди треба. Потім налагодили ще один і поставили. І все дало свої плоди", — додає військовий.
За його словами, нині великий акцент робиться на тому, аби точно зафіксувати, що бійці влучили в ціль.
Про те, що є на озброєнні в підрозділу "Партизана", ракети С-300, "Калібри" та дрони-камікадзе, дивіться у відео.
Читайте також
"Треба якнайшвидше закінчити війну": як на кордоні з Росією служать нацгвардійці Харківщини
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube