"Це був штучний ажіотаж". Хаустов прокоментував черги в аптеки у Харкові 31 березня

"Це був штучний ажіотаж". Хаустов прокоментував черги в аптеки у Харкові 31 березня

"Це був штучний ажіотаж". Хаустов прокоментував черги в аптеки у Харкові 31 березня
. У харківських аптеках виникли черги. 31 березня 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Черги, які утворилися в аптеках Харкова 31 березня, директор обласного департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов назвав "штучним ажіотажем", який виник через "непорозуміння".

Про це Хаустов сказав 3 квітня під час брифінгу.

"Те, що ми спостерігали перед першим квітня — це був штучний ажіотаж, який був викликаний непорозумінням людей. Наголошую, що до 1 квітня існував електронний рецепт. Він був у пробному форматі, і зараз його на рівні з паперовим використовують", — сказав Максим Хаустов.

За його словами, нестачі ліків в аптеках Харкова немає.

"Я 1 квітня об'їжджав, дивився аптеки. Те, що було до 1 квітня, людям вистачить ще на багато місяців. Ми бачимо в аптеках спад кількості покупців, питань немає, черг немає, ліки всі є", — говорить керівник обласного департаменту охорони здоров'я.

Список препаратів, які мають продавати за рецептами, з 1 квітня не змінився, наголосив Максим Хаустов.

"У Харківській області спрощена видача рецептурних медикаментів, тому більшу частину препаратів, які повинні відпускатися за рецептом, згідно зі списком Мінінтеграції, яким віднесено область до зони бойових дій, можна купувати без рецептів. Крім антибіотиків, сильнодійних речовин, наркотичних препаратів, які належать спискові наркотичних, деяких протисудомних, деяких кардіопрепаратів. Це і було до 1 квітня — відпуск тільки за рецептом. Далі так і буде зберігатися", — каже Хаустов.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я України з квітня запускає третій етап впровадження електронних рецептів на ліки.
  • З 1 квітня на Харківщині діятимуть нові правила продажу ліків. Список рецептурних препаратів не розширюватимуть, але продавати їх будуть виключно за електронними та паперовими рецептами.
  • З 1 серпня 2022 року МОЗ почало впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість є доступною в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).
  • З 1 листопада 2022 року в Україні запровадили електронний рецепт на ліки, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини. Такий рецепт дійсний 10 діб.

Читайте також

Як з 1 квітня працюватимуть е-рецепти. Пояснення сімейної лікарки з Харківщини

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок