Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові
. Попередження про замінування в Ізюмському районі Харківщини. 9 березня 2023 року. Фото: Лариса Говина/Суспільне Харків

У Харкові є території, які Харківська обласна військова адміністрація вважає потенційно небезпечними. Посадовці кажуть, що до цих ділянок варто "ставитись як до замінованих". Серед них частина Північної Салтівки та Лісопарк.

Про це під час брифінгу 28 березня заявив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

"Нами буде спільно і з мерією міста Харкова опрацьовані саме такі місця, по яких ми будемо приймати рішення щодо заборони відвідування. Йдеться про Лісопарк, напрямок П'ятихаток", — сказав Синєгубов.

"Тобто це зона відпочинку, де люди можуть виїхати на велосипедах тощо, або почати відвідувати певні меморіальні комплекси"

Начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко додав, що торік росіяни дистанційно заміновували території.

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові
Вибухотехнік оглядає місце обстрілу на Харківщині. 15 березня 2023 року. Фото: facebook.com/police.kharkov

"Приблизно до вересня, до початку контрнаступу, росіяни періодично здійснювали дистанційне мінування, в тому числі Харкова. Наприклад, дистанційне мінування було 602 мікрорайону на виїзді в бік Старого Салтова", — повідомив Тимошко.

"Декілька разів це були протипіхотні міни, в тому числі протитанкові розкидувались. Це околиця міста"

"Це те, що ми вилучали, те, що ми знищили. Чи можемо ми на 100% гарантувати, що не залишилось десь в траві мін? Ми не можемо поки ця територія на 100% не обстежена", — говорить Тимошко.

Перш за все, мова про територію Північної Салтівки.

Мінна небезпека: куди не варто ходити у Харкові
Харків, залишки російського "Урагану" на Північній Салтівці , 27 червня 2022 рік. Фото: Суспільне Харків

"Ви можете читати або чути на вулиці Ужвій вибухи, там постійно знаходимо небезпечні предмети. Олексіївка, передмістя. Це райони, де ми не можемо гарантувати, що там нічого не залишилось", — додає поліцейський.

"Це Шевченківський, Київський і Салтівський район, ближче до виїзду з міста Харкова"

Начальник обладміністрації просить людей "розставляти пріоритети" і не ходити в місця, які можуть бути потенційно заміновані. Він також згадав про сина та батька, які наприкінці 2022 року підірвалися на міні в районі села Бугаївка.

"Людина вирішила піти на рибалку, взяла із собою маленьку дитину, йшли через ліс, підірвались там обидва. Обидва інваліди на все життя", — розповів Синєгубов.

Читайте також: На Вовчанщині на міні підірвалися 7-річна дитина та її батько

В ОВА додають, що міни, що залишили росіяни, досить складно помітити серед рослинності. Найбільшу загрозу, за словами начальника поліції, викликають міни у пластикових корпусах, адже їх майже неможливо виявити металошукачем.

"Після зими багато з цих мін, які були розкидані дистанційно, уже розміщені не на поверхні, а під землею, під травою тобто їх просто побачити важко", — додав Тимошко.

"Деякі цивільні люди думають, що якщо там не було російських військ, то там немає нічого. На жаль, є таке поняття як дистанційне мінування"

Тимошко додає, що у місті ситуація на свята буде "більш контрольованою", проте просить людей не відвідувати ліса, місця поблизу водоймищ — зокрема, Журавлівське водосховище.

"Ми всі розуміємо, що туди залітало. "Караван" бачили, на острів прилітало. Чи могло воно упасти застряти в піску? Могло. Вибухотехніки там не проходили. Це буде визначено лише після обстеження з місцевою владою", — пояснює Тимошко.

Що відомо

  • Нині в області діє розпорядження про заборону на період воєнного стану відвідування лісів та полювання. Причинами заборони є збереження насаджень від пожеж та мінна небезпека для населення.

Читайте також

У частині Харківської області заборонять відвідувати кладовища через мінну небезпеку

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок